Слухати

Оскар за стартап: із семи номінованих українських команд три отримали «золото»

06 лютого 2018 - 14:10
Facebook Twitter Google+
Три українські стартапи отримали престижну премію ProductHunt – «оскар» у світі стартапів». Говоримо про успішні українські команди з журналістом Миколою Оліярником

Американська платформа з пошуку продуктів та стартапів ProductHunt щороку нагороджує престижною премією Golden Kitty Award  найкращі стартапи або ідеї.

Із семи українських компаній або компаній з українським корінням, які були номіновані, три отримали «золото», — розповідає журналіст Микола Оліярник.

Одна з компаній, що отримала «золотого котика» — сервіс Setapp від Macpaw.

«Вони зібрали сто найкращих застосунків для ноутбука чи комп’ютера, який працює на операційній системі Mac. Вони платні, але щоб не слідкувати за оновленням ста програм — у тебе є один сервіс. Українці його створили, гарно «заточили», і він отримав «золотого котика», — розповідає журналіст.

Ще один український продукт, який переміг у номінації «Бот року», — PatentBot. Він допомагає реєструвати торгові мари для бізнесу, не виходячи з дому за 10-15 хвилин.

«Це українська команда, PatentBot створили дуже відомі люди, наприклад Артем Афян – відомий IT-юрист та інші його колеги. За 10-15 хвилин «дівчинка» (так вони називають бот) може зареєструвати у Facebook Messenger торгову марку в Україні і в Америці. Можна навіть оплатити, не виходячи з Facebook Messenger».

Також «золото» за свій сервіс отримала компанія Petcube – компанія зареєстрована в Америці, але частина засновників із України. Компанія розробляє інтерактивні камери для домашніх тварин. Сервіс-переможець компанії Petcube здобув нагороду в номінації «Найдивніший продукт року», змагаючись там із The Boring Company Ілона Маска.

«Вони створили коробочку, яка дозволяє покликати собачку чи котика, з веб-камерою, щоб господарі не переживали, як почуваються їхні котики чи песики, чи чемно себе поводять. Через веб-камеру можна подивитися, є динамік – можна покликати».

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.