Слухати

Суд скасував постанову №1035. Коли кримчани зможуть вивезти з півострова свої речі?

15 червня 2017 - 14:54
Facebook Twitter Google+
Київський апеляційний адміністративний суд скасував постанову Кабміну, що дозволяла провозити через кордон окупованих територій лише пейджер, бінокль, друкарську машинку та схожі предмети
Суд скасував постанову №1035. Коли кримчани зможуть вивезти з півострова свої речі?  / Програми на Громадському радіо

У студії Максим Тимочко — юрист Української гельсінської спілки з прав людини.

«У 2015 році була прийнята оскаржувана нами постанова №1035, якою було обмежено перевезення поставок товарів, робіт, послуг і разом з цим дозволено перевозити особисті речі громадян, щоб були визначені Митним кодексом: друкарська машинка, пейджер, здається, навіть лижі. Але не було майже всіх побутових предметів: пральної машинки, холодильника, не можна було перевезти в нормальній кількості особисті речі, одяг, до того ж, людина не могла взяти домашніх тварин. Було лише 23 пункти дозволених предметів. Був і 24 пункт «інші предмети», але Кабмін і його заборонив застосовувати.

Ми вбачали в цьому порушення прав людини, прав власника. Наша позиція ґрунтувалася на тому, що в законодавстві по забезпеченню прав ВПО в статі №9 профільного закону зазначається, що держава гарантує і сприяє ВПО у переміщенні їхнього нерухомого майна», — говорить юрист.

 

 

Вчора, 14 червня, Адміністративний апеляційний суд Києва визнав незаконним пункт 1 Постанови Кабміну №1035, що обмежував перевезення речей через адмінкордон із Кримом. Перший пункт і забороняв кримчанам перевозити особисті речі, окрім вузького переліку, встановленого статтею 370 Митного кодексу. Ще 1 березня 2017 Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним пункт 1 постанови. Вчора справа розглядалася в Апеляційному адміністративному суді за апеляційною скаргою Кабінету міністрів:

«Відповідно, поки Кабінет міністрів оскаржував березневу постанову, вона не набувала законної сили. Лише апеляційний суд міг поставити крапку в цьому питанні, тому що рішення апеляційного суду набуває законної сили в момент його оголошення. Тобто вже вчора з моментом оголошення апеляційним судом цього рішення постанова в пункті 1 втратила свою чинність», — говорить Максим Тимочко

Повну версію розмови про скасування постанови слухайте в доданому звуковому файлі. 

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.