Слухати

Критичне мислення змінює майбутнє: проект Фонду Випускників України

12 лютого 2016 - 12:02
Facebook Twitter Google+
Надія Варгола, співзасновниця Фонду Випускників України, розповідає про важливість критичного мислення
Критичне мислення змінює майбутнє: проект Фонду Випускників України / Програми на Громадському радіо

1 527 017_10 151 763 260 590 806_1 494 607 581_n_0.jpg

Наталія Варгола / Наталія Варгола
Надія Варгола
Надія Варгола

Тетяна Трощинська: Що таке Фонд Випускників України? Як виникла ідея?

Надія Варгола: Я хотіла допомагати своєму ліцею, і допомагала час від часу, але це була не системна допомога. Поспілкувавшися з іншими випускниками, ми вирішили створити Фонд Випускників України.

Згодом стало зрозуміло, що це потрібно не лише моєму закладу, а всім навчальним закладам. Зараз ця організація створена, нас 4 засновники. Це має бути фінансова та ресурсна платформа, яка б дозволила будь-кому долучитися до розвитку української освіти.

Тетяна Трощинська: Чого не дає українська освіта випускникові?

Надія Варгола: Ми дуже часто виходимо з навчального закладу, і він стає нашим минулим. Дуже багато випускників ніяк не підтримують свої навчальні заклади. Вони б хотіли, але немає інфраструктури. Це те, що треба створити, бо це затребуване в суспільстві.

Тетяна Трощинська: На вашій сторінці на Facebook є посилання на курс «Мистецтво щоденного критичного мислення». Це те, чого Україна дуже потребує. Розкажіть про вашу ініціативу.

Надія Варгола: Це наш перший всеукраїнський проект. Це те, що дуже необхідно Україні, і воно тут не розвинуте. Цей курс я пройшла два роки назад. У мене є мрія, щоб кожний громадянин пройшов цей курс. Він дуже цікавий. Він покриває певні упередження, які має кожна людина, якими можна навчитися керувати. Також там йдеться про реакції на подразники, ілюзії, аргументування, про те, як уникати маніпулювання. Зараз ми робимо переклад цього курсу разом з платформою Prometheus.

У нас практично сформована команда перекладачів, потім ми зробимо вичитку, і розмістимо курс на Prometheus.

Далі ми б хотіли максимізувати кількість учнів та студентів, що пройдуть цей курс. Ми хочемо створити конкурс для тих, хто пройде курс і подасть кінцевий проект. Будуть гарні призи: поїздки в Європу, літні табори. Наша мета — щоб до кінця року 20 тисяч школярів та студентів почали проходити цей курс.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.