Слухати

Культурна дипломатія: як МЗС завоює масового європейського споживача / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

Культурна дипломатія: як МЗС завоює масового європейського споживача

10 лютого 2016 - 11:47
Facebook Twitter Google+
Потрібно виходити на масові аудиторії, працювати на популяризацію України серед європейців, пояснюючи, якою є державою, — вважає Дмитро Кулеба, посол МЗС з особливих доручень

Тетяна Трощинська: Пане Дмитро, ви говорили про те, що Україна залишається такою терра інкогніта для європейців, яка за правильної поведінки українців може розкритися. Так?

Дмитро Кулеба: Абсолютно. Ми дуже добре налагодили інформаційний обмін з політичними колами, лідерами європейських держав, які прекрасно розуміють ситуацію. Але зараз потрібно виходити на масові аудиторії, налагоджувати роботу великої машини, яка буде працювати на популяризацію України, пояснення того, якою вона є державою. Ми розробляємо продукти, розраховані на масового споживача, щоб люди могли читати.

Василь Шандро: Хто генеруватиме ідеї для дипломатії, порозуміння, «продажу» українського продукту культурного у світі? Є якісь імена? 

Дмитро Кулеба: Ми ухвалили чіткий принцип: культурна дипломатія — спільна справа держави і культурного сектору. Не можуть чиновники самостійно просувати культуру. Ми повинні спиратися на думку професіоналів. Тому ми контактуємо з найбільш відомими людьми. Такими як Влад Троїцький, Наталя Заболотна, Марія Задорожна, інші. Останній крок, який ми зробили — запросили на роботу в МЗС людину з професійного середовища Ольгу Жук, багаторічного куратора Книжкового арсеналу.

Василь Шандро: Міністерство культури яким чином долучено до цієї справи?

Дмитро Кулеба: Пиріг під назвою «просування України у світі» дуже великий. Шматочок знайдеться для кожного. Аби було бажання. Але ми просто робимо свою роботу.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.