Слухати

Ліки для смертельно хворих легше купити на чорному ринку, — Зоряна Черненко

05 березня 2016 - 15:58
Facebook Twitter Google+
В аптеках майже немає наркотичних препаратів, бо ліцензія для їх продажу є додатковим тиском зі сторони держави, — розповіла медична юристка та експертка Реанімаційного пакету реформ Зоряна Черненко
Ліки для смертельно хворих легше купити на чорному ринку, — Зоряна Черненко / Програми на Громадському радіо

20 160 305_093348_2.jpg

Зоряна Черненко  /  «Громадське радіо»
Зоряна Черненко
«Громадське радіо»

За словами міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі, якщо правоохоронні органи не можуть боротися з наркоманією, це проблема медицини. Проте експерт РПР Зоряна Черненко переконує, що це різні речі.

«Боротьба з наркотрафіком має бути підпорядкована МВС, а все, що стосується медицини чи лікування — Міністерству охорони здоров’я», — зазначає експертка. 

Недоступність наркодіючих препаратів і відсутність достатнього асортименту ліків в Україні — одна з головних проблем для тих, хто терміново потребує знеболювальних засобів. 

Саме тому деякі відчайдушні родичі хворих шукають і купують необхідні наркотичні препарати на чорному ринку, — говорить експертка. — Виходить, що звернутись до незаконного обігу наркотичних речовин набагато легше, ніж купити препарати законним шляхом.

«Ми перевиконали план, — каже пані Зоряна, — в нас є міжнародні зобов’язання по міжнародних документах, проте в Європі вони менш жорсткі, ніж в Україні. В даній ситуації треба зробити всі ці наркодіючі препарати доступними, як мінімум для закладів охорони здоров’я.

За словами Черненко, ліки, що містять наркотичні речовини, мають бути внесені в ліцензію для медичної практики, а відповідальність за їх споживання чи подальший продаж мають нести споживачі чи їхні родичі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.