Слухати

Ліки, які рекламують для профілактики грипу, вам не допоможуть, — лікар

24 жовтня 2017 - 14:24
Facebook Twitter Google+
Чи можна підвищити імунітет? Як краще підготуватися до сезону застуд?
Ліки, які рекламують для профілактики грипу, вам не допоможуть, — лікар / Програми на Громадському радіо

В студії  з порадами лікарка та експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова.

На рекламі про ліки – вимикай звук.

Мені довелося днями побачити рекламу, і основна її частина приходиться на рекламу ліків, які покликані вберегти вас від застуди. Хочу одразу попередити – вони не допомагають. Є ліки, які лікують симптоми, це правда. Жарознижувальні препарати точно допоможуть збити температуру, краплі в ніс полегшать дихання. А от так звані «фуфломіцини» — безкорисна і страшна річ, адже на них щорічно йдуть мільйони доларів, які люди тратять. Вони скуповуються в неймовірній кількості, але сенсу в цьому немає.

Вони діляться на противірусні, які насправді ніяк з вірусами не борються, і на так званих «посилювачів» імунітету, які теж не працюють.

Додаткові захисники від грипу – повноцінний сон і правильне харчування.

Окрім рідкісних випадків, в людей імунітет сам здатний дієво боротися з хворобами, особливо, якщо людина за собою слідкує. Одна з рекомендацій при профілактиці грипу – потрібно добре висипатися та повноцінно харчуватися. Важливо чергувати відпочинок і роботу, тому що виснажений організм важкою роботою з недосипаннями швидко підхоплює хворобу.

pravylne_harchuvannya_1.jpg

 Правильне харчування //
Правильне харчування
Авторські права: 

Дешевше вакцинуватися, ніж лікуватися.

Найефективніша профілактика грипу, який є найнебезпечнішим вірусом, – це вакцинація. І вона вже мала початися на початку вересня, щоб імунітет встиг звикнути. Проте в нас є велика проблема з доступністю до вакцинації. Вона не врахована в календар і не проплачена. І ті, хто хоче вакцинуватися, не завжди можуть це зробити. І з трьох вакцин, які завезли в Україну, в продажу є одна, і доз достатньо небагато. Це вакцина Джефі-флю.

Також, якщо йдете вакцинуватися від грипу, то вакцинуйтеся одразу і від кору, спалах якого гуляє Україною. Його симптоми, до речі, в перший тиждень можна переплутати з грипом.  

Наразі подейкують, що зробити вакцину для всієї родини дорого, але якщо взяти по максимуму, коли вакцина від грипу коштує 300 гривень, то це однозначно дешевше, ніж перебувати у лікарні.

vakcynaciya_0.jpg

Вакцинація //
Вакцинація
Авторські права: 

Якщо дитина часто хворіє – вакцинуйте від усього і читайте доктора Комаровського.

Якщо дитина або доросла людина часто хворіє, її треба вакцинувати від усього, навіть від того, чого немає в українському календарі щеплень, зокрема від пневмокока.

Не можна навіть думати, що вакцинація може погіршити імунітет дитини. Краще замість цього думати про те, що ти сам можеш зробити для того, щоб дитина стала здоровішою: скільки годин дитина проводить на вулиці, що вона їсть. Читаємо доктора Комаровського – відкриваємо вікна і провітрюємо.

vakcynaciya_ditey.jpg

 Вакцинація дітей //
Вакцинація дітей
Авторські права: 

Народні засоби до підсилення імунітету відношення не мають.

Від грипу ні цибуля, ні часник не допоможуть.

cybulya_i_chasnyk.jpg

 Цибуля і часник //
Цибуля і часник
Авторські права: 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.