Слухати

Міністерство ветеранів: як спростити бюрократичну тяганину для бійців АТО?

19 червня 2017 - 14:25
Facebook Twitter Google+
В ефірі Ранкової хвилі юрист дає відповіді на актуальні питання для учасників бойових дій

Експерт ГО «Юридична сотня» Антон Красов розповідає про проблеми з якими стикаються учасники бойових дій після демобілізації та пропонує шляхи їх вирішення.

«Коли спілкуєшся з учасниками АТО, вони насправді говорять усно ось таку річ: «Я потребую реабілітації не після років війни, а після місяців ходіння по колу владних кабінетів.» Це їх найбільше турбує і бентежить насправді. За 4 роки війни у нас є проблеми з адмініструванням саме цих послуг»,  – сказав Красов

Юрист зазначає, питання прав та пільг найбільш актуальне для тих осіб, які вже  повернулися із зони бойових дій: «Більшість прав і пільг вони починають реалізовувати саме після того як звільняються, приходять у військовий комісаріат, стають на облік, і далі починається купа незрозумілих питань: куди іти, до кого звертатися, які пільги потрібно перш за все реалізувати, а які, можливо, поки що почекають. Ось з цими питаннями учасник АТО залишається наодинці»,  – каже Антон Красов.

Громадська організація «Юридична сотня» виокремлює конкретні пункти, з яких варто починати вирішувати проблеми: «Щоб учасник АТО кудись прийшов, потрібна довіра до цього органу, що там дійсно сидять такі самі як вони, наприклад, такі ж учасники АТО, які можуть консультувати, або просто юристи яким вже довіряють, які на практиці довели, що вони можуть щось зробити для учасників АТО. Це перше, і цього як правило немає. І друге, це має бути певний збірник або на сайті, або у друкованому вигляді, де зібрані всі права і пільги. Ми не дочекались такого зібрання від органів влади, і створили його самі. «Юридична сотня» презентувала пам’ятку учаснику АТО, тут зібрані всі загальнодержавні пільги і права для учасників АТО», – розповів юрист.  

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.