Слухати

Моя давня мрія — наблизити скрипку до масового слухача, — Святослав Кондратів

16 листопада 2016 - 15:11
Facebook Twitter Google+
Люди не хочуть ходити на класичні концерти, тому музиканти повинні модернізуватися, щоб долучити до своєї творчості нового слухача, — вважає музикант та доводить це своїми композиціями
Моя давня мрія — наблизити скрипку до масового слухача, — Святослав Кондратів / Програми на Громадському радіо

31 січня 2017 року в Caribbean Club Concert-Hall відбудеться презентація програми Святослава Кондратіва «Світ очима скрипаля», про яку говоримо з самим музикантом і арт-директоркою Людмилою Шорошевою.

Василь Шандро: Який він, світ очима скрипаля?

Святослав Кондратів: Світ очима скрипаля безмежний. Сама творча професія така, що ти багато гастролюєш і подорожуєш, зі скрипкою в руках біжиш з одного майданчика на інший, але ще й намагаєшся за 2-3 дні побачити те, на що решта витрачає два тижні.

Світ очима скрипаля сконцентрований. Коли ти приїжджаєш в іншу країну, розумієш, що в тебе є пару днів, аби познайомитися з нею.

Тетяна Трощинська: Багатьом вашим колегам, професійним музикантам з академічною освітою, у 90-х довелося працювати не у філармонії і не в найкращих колективах.

Святослав Кондратів: Скажу більше, у 90-х рр. студенти з професурою перетиналися на вулицях Берліна, граючи там.

Василь Шандро: Зараз ця проблема вирішилася?

Святослав Кондратів: Звичайно. Хоча трохи стався відкат назад у зв’язку з подіями, які маємо. Але завжди, коли заходить нова молодь, особливо, після ВНЗ, у неї є проблема реалізації. А якщо це припадає на такий період в країні, як зараз, не позаздриш.

Але це свого роду виклик — світ безмежний. І він очима скрипаля дає стільки можливостей, якщо думати, працювати над собою, вірити в себе, все вийде.

Василь Шандро: Часто серед людей, пов’язаних з мистецтвом, можна почути про заакадемізованість освіти. Розумінню, що можна експериментувати і ламати шаблони не дуже вчать?

Святослав Кондратів: Ми недавно знімали відео у Норвегії і зустрілися з земляками з Одеси — контрабасист та його жінка альтистка. Вони виїхали ще на початку 2000 вчитися у Англію. І він сказав, що там освіта кардинально відрізняється від нашої. У нас вчать тільки академічних солістів-скрипалів. Але статистика показує, що з 20 випускників — 2-3 солісти.

shorosheva_lyudmyla.jpg

Людмила Шорошева // «Громадське радіо»
Людмила Шорошева
«Громадське радіо»

В Англії та інших країнах ти маєш можливість обирати сольну освіту або оркестрову. І це зовсім різні освіти. У нас не вчать цього. Потім ти приходиш в європейський оркестр і абсолютно не пристосований до манери. Потрібно розширяти рамки. Ми дуже відстаємо.

Василь Шандро: А що у нашій освіті треба зберегти?

Святослав Кондратів: Нам треба зберегти хороших кадрів і залучати нових. Це має бути контракт, конкурс, все має бути прозоро і відкрито.  

Тетяна Трощинська: Що собою являє програма «Світ очима скрипаля»?

Святослав Кондратів: Це моя давня мрія і спроба трохи наблизити скрипку до масового слухача, показати йому, який це прекрасний інструмент, граючи популярну і сучасну музику. Це буде презентація того, що можна заграти на скрипці сучасного і цікавого, неакадемічного.

Василь Шандро: Чи є багато проектів, де професійні академічні музиканти намагаються «зламати стіну», пробитися до слухача, який слухає більш популярну музику?

Людмила Шорошева: Незважаючи на те, що у Святослава академічна освіта, жанр, у якому він працює зовсім неакадемічний. Це pop-violin — тобто попсова скрипка. Це далеко не філармонійний репертуар, навіть не філармонійна аудиторія.

У нас, у Європі люди не хочуть ходити на класичні концерти, тому музиканти мусять модернізуватися, щоб долучити до своєї творчості нового слухача і повернути до таких інструментів, як скрипка, гітара.

Василь Шандро: Що можна почути у вашій програмі?

Святослав Кондратів: Насамперед, авторські твори. Для популярного репертуару ніхто, крім тебе самого, не пише. І це дає можливість самовиразитись як композитору. Будуть відомі та цікаві хіти — Майкл Джексон чи рок-хіт з цікавими нюансами. Мій другий інструмент — електроскрипка, який дає цікавий тембр, незвичний для скрипки.

Хочеться показати все, що накопичилося за роки, чим можна здивувати, можна просто послухати або попританцьовувати.

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.