Слухати

МВФ важливо, щоб в Україні був уряд, який підтримують громадяни — економіст

09 березня 2016 - 13:23
Facebook Twitter Google+
Говоримо про можливе призначення Наталії Яресько на пост прем’єра. На зв’язку аналітик, старший економіст та член Наглядової Ради CASE Україна Володимир Дубровський
МВФ важливо, щоб в Україні був уряд, який підтримують громадяни — економіст / Програми на Громадському радіо

Тетяна Трощинська: у своєму Твіттері колишній посол США в Україні Стівен Пайфер, посилаючись на інформацію з Києва, написав про можливе призначення Наталії Яресько на пост прем’єр-міністра. Чи слід говорити про цей запис, як сигнал?

Володимир Дубровський: Я не можу трактувати слова пана Пайфера, єдине, я розумію, що «диму без вогню не буває». Цілком природньо, що американці можуть цього прагнути і навіть наполягати.

Тетяна Трощинська: На скільки пов’язані зміна прем’єра і співпраця з МВФ?

volodimir_dubrovskiy_1.jpg

Володимир Дубровський
Володимир Дубровський

Володимир Дубровський: Для МВФ важливо, щоб в Україні був уряд, який користується підтримкою і може впроваджувати реформи. МВФ не може казати, що їх більше влаштовує той чи інший прем’єр-міністр, але цілком слушно може притримувати фінансування до вирішення політичної кризи.

Тетяна Трощинська: яким би мав бути прем’єр-міністр та уряд, якщо говорити про ваші експертні вимоги?  

Володимир Дубровський: Звичайно, я хотів би бачити уряд політично відповідальним. Саме за ті реформи, яких вимагало суспільство на Майдані. Їх можуть назвати непопулярними реформами, та вони не популярні у вузьких колах олігархів і корумпованих чиновників.

Це має бути уряд, який розмовляє спільною мовою з нашими західними партнерами.

Тетяна Трощинська: Чи слід говорити, що пані Яресько уособлює можливість дистанціюватися від олігархічних та корупційних схем?

Володимир Дубровський: В певному сенсі так, але треба розуміти, що вона теж 20 років працює в Україні і добре вкорінена в цю систему. З того, що вона робила як міністр фінансів є і позитивні і негативні сторони.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.