Слухати

МВС не озвучує цифри, але в поліції залишилося більше 80% колишнього «Беркуту», - Сініцин

21 лютого 2018 - 13:45
Facebook Twitter Google+
Частина з них проходила переатестацію. Частина була звільнена атестаційними комісіями, але поновлена у судах через недосконалість законодавства, сказав він в ефірі Громадського радіо
МВС не озвучує цифри, але в поліції залишилося більше 80% колишнього «Беркуту», - Сініцин / Програми на Громадському радіо

«Точних даних немає – і вам ніколи не дадуть їх на журналістські запити. Але за на нашими підрахунками, до 80% — можливо, більше — співробітників «Беркуту» в Києві та в регіонах залишились так чи інакше на своїх посадах», — сказав він в ефірі Громадського радіо.

Реформа в системі МВС жодним чином не вплинула на сили особливого призначення, — продовжує Роман Сініцин, співзасновник волонтерського об’єднання «Народний тил».

«Київський полк «Беркуту» і полки в регіонах просто перейменували. Тобто забрали звідти слово «Беркут» і вони стали називатись не полки міліції особливого призначення, а полки поліції особливого призначення.

Частина з них проходила переатестацію. Частина була звільнена атестаційними комісіями, але поновлена у судах через недосконалість законодавства. Але в переважній більшості вони атестацію не проходили або проходили через так звані ручні комісії, де сиділи радники Авакова, Варченка, Апостола, Стойка та інші.

Все це відбувалось дуже формально – їх навіть не викликали на співбесіди. Просто «малювали» в атестаційному листі: придатний до подальшої служби в поліції.

Таких випадків насправді сотні, ми їх фіксували, говорили про це, виходили на прес-конференції – але особливо це нікого не цікавить».

Про переатестацію «Беркуту» та про те, як так сталося, що за чотири роки після подій Революції Гідності частина беркутівців, які могли брати участь в силових акціях на Майдані, продовжують служити в оновленій поліції – слухайте в повній версії розмови в доданому звуковому файлі.

Також Громадське радіо зв’язувалося з представниками МВС, щоб отримати коментар щодо ситуації, проте відповіді не отримало.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.