Слухати

Ми навчатимемо людей реалізовувати соціальні проекти, — ГО «Дивовижні»

25 серпня 2016 - 14:18
Facebook Twitter Google+
З 10 вересня по 29 серпня триватиме подача анкет для участі у проекті «Соціальний колайдер — тримісячному інтенсиві для тих, хто хоче робити свої соціальні проекти у Запоріжжі та Дніпрі
Ми навчатимемо людей реалізовувати соціальні проекти, — ГО «Дивовижні» / Програми на Громадському радіо

Марія Насєдкіна, керівниця ГО «Дивовижні» розповідає про новий проект «Соціальний колайдер», до участі у якому запрошуються всі охочі: «Ми будемо привозити різних цікавих спікерів, менторів. Теми, які ми будемо розкривати, і проектний менеджмент, і менеджмент заходів, і комунікація, юридичні аспекти». 

Ірина Соломко: Розкажіть про новий проект.

Марія Насєдкіна: Ми запускаємо новий проект «Соціальний колайдер» — це тримісячний інтенсив для тих, хто хоче робити свої соціальні проекти. Інтенсив буде проходити у Запоріжжі та Дніпрі. Туди ми будемо привозити різних цікавих спікерів, менторів, покривати різні теми, розкриття яких допоможе людям, у яких є соціальний проект, створити його, сподіваюсь, успішно реалізувати. Теми, які ми будемо розкривати, і проектний менеджмент, і менеджмент заходів, і комунікація, юридичні аспекти. Проблеми, з якими стикаються активні люди, реалізуючи соціальні проекти.

В інтенсиві буде три модулі. У кожному буде певна тематика. Перший триватиме місяць. Тематика: проектний менеджмент. Особливість в тому, що будуть не просто лекції, а інтерактивне навчання. Люди одразу будуть вчитися, у першому місяці будуть самостійно організовувати невеличку акцію у своєму місті.

dsc08889.jpg

Марія Насєдкіна  // «Громадське радіо»
Марія Насєдкіна
«Громадське радіо»

Ірина Соломко: Коли розпочинається проект?

Марія Насєдкіна: З 10 вересня. Всю інформацію можна подивитися на сайті або Facebook-сторінці чи Вконтакті. Конкурс триває до 29 серпня. Навчання почнеться з 10 та 11 вересня у Запоріжжі та Дніпрі. Навіть якщо у вас є ідея соціального проекту, що ви можете змінити у вашому місті, але нема досвіду реалізації таких проектів, я раджу подаватися. Саме для таких людей і створена програма.

Любомир Ференс: Чи плануєте у інших містах робити подібне?

Марія Насєдкіна: Ми би дуже хотіли. Бракує ресурсів, наша команда — десять людей, у нас ще є деякі проекти. Бракує фінансових ресурсів — це певні кошти. Ми би хотіли подивитися, наскільки людям це потрібно, навчитися на помилках і робити наступні інтенсиви краще.

Ірина Соломко: Які групи ви набираєте?

Марія Насєдкіна: 20-25 людей у кожному місті. Ми передбачаємо, що люди, які будуть проходити модуль, будуть створювати свої проекти. Через три місяці у нас буде соціальний хакатон у Запоріжжі, куди ми запросимо менторів та експертів з різних сфер.

Люди, які проходили модулі, зможуть представити свої проекти та отримати експертний менторінг, від людей, які мають такий досвід.

Любомир Ференс: А хто є експертами?

Марія Насєдкіна: Не хочу зараз відкривати всі карти. Сподіваюсь, запросимо людей з громадського сектору, експертів з серйозним досвідом роботи. Проектний менеджмент буде вести одна із тренерок Антоніна Прудко. Декілька років вона працювала з громадським сектором, у міжнародних організаціях. Я більш, ніж впевнена, що її досвід буде дуже цікавим.

Ірина Соломко: Набрати 20-25 людей в одному місті, напевно, виклик?

Марія Насєдкіна: Ми почали працювати у цих містах з початку цього року. У нас було півроку, коли ми знайомилися з містом, організовували фестиваль. Це були прості заходи, направлені на те, щоб зацікавити людей в активній громадській позиції.

Ми познайомилися з великою кількістю людей, багато з ними спілкувалися. Зрозуміло, що другим етапом було передавати знання, підвищувати спроможність місцевих діяти самостійно. Зараз ми отримали приблизно 100 заявок. У анкеті є деякі питання, щоб подивитися на мотивацію людини, розуміння, що вона може зробити в місті за бюджет 2000 чи 3000 гривень, питання, чи є ідеї свого проекту. Я тішуся, коли читаю ці ідеї. Наприклад, люди хочуть провести показ фільму в центрі міста для людей, які погано бачать. Ідеї дуже цікаві. Якщо ми можемо посприяти цьому розвитку, це буде супер.

Ірина Соломко: Якого віку люди?

Марія Насєдкіна: Ми не писали вікових обмежень. Але деякі люди пишуть: я 20 років працюю у цьому секторі, хочу зробити оце і оце. Розумієш, що людина старшого віку, але обмежень нема.

Деякі лекції і воркшопи у нас будуть відкриті. Запрошуємо всіх охочих.

Любомир Ференс: Ви хочете залучати побільше людей, щоб більше займались соціальним підприємництвом?

Марія Насєдкіна: Ми хочемо, щоб люди займались соціальним підприємництвом, своїми проектами. Ми хочемо дати можливість. У нас вона є, хочемо, щоб вона була інших людей.

Ірина Соломко: Розкажіть про інші ваші проекти.

Марія Насєдкіна: Ми працюємо у 5 містах: Київ, Дніпро, Запоріжжя, Сєверодонецьк, Маріуполь. В Сєверодонецьку і Маріуполі будемо робити те саме, що у Запоріжжі і Дніпрі попередні півроку: фестиваль, воркшопи. У цю суботу у Маріуполі у нас буде «Дивовижна тусовка», будемо розфарбовувати сходи. Це дуже прості заходи, направлені на те, щоб люди знайомились і розуміли, як можуть змінювати своє місто. В Києві вкінці листопада у нас буде конференція, де будемо говорити, що таке спільнота, як вона формується. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.