Слухати

На провокацію Філліпса мають відреагувати міжнародні організації, — Лігачова / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

На провокацію Філліпса мають відреагувати міжнародні організації, — Лігачова

19 вересня 2016 - 10:16
Facebook Twitter Google+
Проросійський блогер Грем Філліпс намагався в останні хвилини перед обміном спровокувати Володимира Жемчугова

На прямому телефонному зв’язку зі студією «Громадського радіо» – шеф-редактор видання «Детектор медіа» Наталія Лігачова.

Тетяна Трощинська: Грема Філліпса доволі часто називають журналістом. Як з етичної точки зору ми маємо тлумачити, що це що це люди?

Наталія Лігачова: Мы называем его или пропагандистом или блогером-украинофобом. Он имеет британское гражданство. 2 года назад ему был запрещен въезд в Украину. Он заезжает туда с российской стороны. Сегодня мы будем звонить «Репортерам без границ» и в офис ОБСЕ. Я понимаю, что могут возникнуть какие-то сложности, потому что, если он не журналист, у него нет никаких особых обязательств. Речь идет о том, что все журналистские организации должны жестко сказать, что он не журналист.

Тетяна Трощинська: Посол України в Австрії Олександр Щерба нагадав, що 2 роки тому Грема Філліпса відпускали за наполяганням британського посольства саме через журналістський мандат. Це було в 2014 році і ми не знаємо, чи збереглося в нього журналістське посвідчення. На якому рівні мала б бути заява, про яку ви говорите?

Наталія Лігачова: Я думаю, что это могли бы быть заявления и со стороны британских, и со стороны международных организаций.

Василь Шандро: Що могли б зробити українські журналісти у цій ситуації?

Наталія Лігачова: Очевидным будет заявления Национального союза журналистов. Свои усилия мы будем прилагать к тому, чтобы вывести вопрос на международный уровень. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.