Слухати

Над візуалізацією убивства трьох героїв Небесної Сотні закордонні експерти працювали три роки, - адвокатка Яценко

08 червня 2018 - 16:20
Facebook Twitter Google+
Що означатиме реконструкція розстрілів для розслідування?

Реконструкцію розробила американська компанія SITU Research та Науковий центр з прав людини Університету Карнегі-Меллона за підтримки міжнародного фонду «Відродження». Йдеться про реконструкцію смертей трьох людей - Ігоря Дмитріва, Андрія Дигдаловича, Юрія Паращука.

У студії Громадського радіо - адвокатка родин Небесної Сотні Олександра Яценко.

Анастасія Багаліка: У чому полягає реконструкція? Розкажіть детальніше.

yacenko.jpg

Громадське радіо
Олександра Яценко
Громадське радіо

Олександра Яценко: Ми мали багато відеоматеріалу, але всі зйомки були без часового маркеру. було незрозуміло ні час почату зйомка, ні час завершення. Відповідно це впливало на можливість відновити повноцінну картину. Єдине, що тоді подібного існувало, це робота  Jus Talionis «Висота «Жовтневий». Спеціалістів в Україні, щоб зробити щось подібне, ми не знайшли, оскільки не було злочинів такого рівні.

І на конференції, присвяченій комп’ютерним технологіям і їх допомозі у сфері прав людини, в Пітсбургу, США ми показали «Висоту «Жовтневий» і сказали, що нам необхідно зробити синхронізацію відео. І ще відтворити в ЗD-форматі обставини загибелі протестувальників. ще ми просили їхніх висновків стосовно того з якого сектору стріляли по протестувальниках. Ми хотіли перевірити чи висновки українських спеціалістів будуть збігатися, підтвердяться вони чи ні.

Ми зробили цю роботу заради того, аби долучити до матеріалів у справі беркутівців в Святошинському суді. Досі українська практика ніколи не передбачала такого виду доказу.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.