Слухати

Намір призначити послом РФ в Україні КДБіста — провокація Кремля, — експерт / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

Намір призначити послом РФ в Україні КДБіста — провокація Кремля, — експерт

30 липня 2016 - 14:21
Facebook Twitter Google+
Послом в Україну готують КДБіста. Але якщо цю кандидатуру замовчати, вона вважатиметься неприйнятною, — говорить експерт Олег Бєлоколос

Послом в Україну готують КДБіста Михайла Бабича. Що робити президентові України? Телефоном з’ясовуємо з Олегом Бєлоколосом, експертом «Майдану закордонних справ». Ведучі Ольга Веснянка та Едуард Лозовий.

Ольга Веснянка: Як вам кандидатура Михайла Бабича, на що це вплине і чому хочуть зробити послом КДБіста?

Олег Бєлоколос: Я б хотів роз’яснити про що йдеться. Досить дивна процедура анонсування можливого очільника дипломатичної місії Росії в Україні. За нормальних умов це робиться досить конфіденційно, без розголошення в пресі.

Я бачу процедуру як провокацію Кремля. Вони розуміють, що така кандидатура не може не викликати запитань і в української громадськості, і в української влади. Це провокація Кремля. Можливо, тиск, щоб сказати, що кандидатура є, а у вас нема інших варіантів, як прийняти цю кандидатуру. Хоча це зовсім не так.

Едуард Лозовий: На мій погляд, якщо між країнами нормальні стосунки, добирається кандидатура, яка буде сприйнята стороною, адже йдеться про прогрес у стосунках як мету. Що має робити український президент?

Олег Бєлоколос: Майбутній посол приходить до президента з вірчою грамотою. В даному випадку, навіть якщо буде офіційний запит, в дипломатичній практиці є процедура замовчання. Якщо приймаюча сторона не дає, умовно, впродовж 45-ти днів відповіді, вважається, що кандидатура для неї неприйнятна.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.