Слухати

Наші діти роблять правильний вибір, відмовляючись від куріння, —Лілія Олефір

05 липня 2017 - 14:34
Facebook Twitter Google+
Як в Україні просувається боротьба з тютюнопалінням?

У студії говоримо з Лілією Олефір, координаторкою проектів Українського центру контролю над тютюном, представницею громадської організації «Життя». Вона розповіла, чому в питанні боротьби з нелегальною торгівлею тютном важлива міжнародна співпраця:

«Якщо говорити про глобальні тренди і тенденції боротьби з нелегальною торгівлею сигарет, то над цією проблемою вже давно ведуться різні дискусії, насправді рішення вже є — це міжнародний договір, протокол про ліквідацію нелегальної торгівлі. Суть в тому, що система по ліквідації нелегальної торгівлі має бути імплементована в усіх країнах. Якщо ми імплементуємо систему по відстеженню, ліквідації — вона не буде працювати, якщо вона тільки у нас, бо тут уже йде мова про нелегальну торгівлю з однієї країни в іншу. За останніми звітами Світової організації з податків і митної політики, Україна є одним з лідерів якраз в країни Європи, тому що ціни у нас дуже низькі, це якраз те, що стає помітним і видимим. Можна запровадити систему, яка буде відслідковувати рух сигарет виробника до постачальника. Таким чином можна буде зрозуміти де ті сигарети загубилися, на якому етапі», – розповіла Лілія.

Координаторка проектів Українського центру контролю над тютюном також розповіла, які дії плануються для боротьби з нелегальним тютюном: 

«Буде штрих-код, відсканувавши який можна буде зрозуміти хто виробник, куди направляється, яка країна призначення. Вся необхідна інформація для того, щоб зрозуміти де ця продукція вироблена, куди вона іде – буде доступною», – сказала вона.   

Детальніше слухайте у доданому звуковому файлі.  

rh.jpg

За підтримки //
За підтримки

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.