Слухати

«Наші ІТ-шники професійніші, але в Сингапурі кращі умови», — донеччанин

19 лютого 2016 - 11:18
Facebook Twitter Google+
Донеччанин Денис Куцевалов, що виїхав працювати в сингапурській ІТ-компанії, констатує, що кожен третій його знайомий з ІТ-галузі задіяний в аутсорсінговому проекті, що обслуговує західних замовників
«Наші ІТ-шники професійніші, але в Сингапурі кращі умови», — донеччанин / Програми на Громадському радіо

Спілкуємося з донеччанином Денисом Куцеваловим, який зараз живе і працює в Сингапурі. Мова йде про нові можливості для вимушених переселенців, які виїздять на заробітки в екзотичні країни.

indexv_0.jpg

Денис Куцевалов / «Громадське радіо»
Денис Куцевалов
«Громадське радіо»

Анастасія Багаліка: Ви продовжуєте себе відчувати донеччанином? Це ваш перший візит в Україну з часу виїзду?

Денис Куцевалов: Саме так. А виїхав я 2 роки тому.

Анастасія Багаліка: Коли і чому ви вирішили виїхати?

Денис Куцевалов: Я прийняв рішення, що треба досліджувати щось нове, аніж виїздити вимушено.

Анастасія Багаліка: Куди ви спершу поїхали і чому був саме такий вибір?

Денис Куцевалов: Ми поїхали в Малайзію, моя дружина отримала там роботу, а я працював віддалено. На той час все було чудово. 

Андрій Куликов: Мені розповідали, що в країнах південної Азії дуже стежать, щоб приїжджі не відбирали роботу у місцевих. Як вам вдалося влаштуватися на роботу?

Денис Куцевалов: Так і є. Але Малайзія і Сингапур дуже відкриті для іноземного досвіду. Я спілкувався з місцевими ІТ-компаніями. Я просто прийшов до них, познайомився і дізнався, що у них є робота. Там працюють багато європейців. 

Андрій Куликов: З ким ви там спілкуєтеся?

Денис Куцевалов: Основне моє коло спілкування — це робота.

Анастасія Багаліка: Наскільки в Сингапурі відрізняються умови для ведення бізнесу? 

Денис Куцевалов: Поїздивши Україною, я можу сказати, що кожен другий мій товариш працює на іноземну ІТ-компанію. Я був дуже цьому здивований, що всі наші мізки націлені на експорт, а внутрішнього ринку у нас практично немає. Але нам треба здобувати закордонний досвід.

Анастасія Багаліка: Що принципове для бізнесу є в Сингапурі і чого немає в Україні?

Денис Куцевалов: Я спостерігаю там загалом інші умови ведення бізнесу, але наші спеціалісти мають вищий рівень, ніж в Сингапурі. Але середовище краще там. Ринок Сингапуру дуже насичений.

Андрій Куликов: Які поради можна дати українцю, який приїхав у Сингапур?

Денис Куцевалов: Треба подивитися, як влаштоване місто і познайомитися з сингапурцями. Вони чудові провідники, і місто з ними сприймається зовсім по-іншому. Вони дуже освічені, і ти там розумієш, що тобі ще є куди зростати.

Там дуже чисто. У Сингапурі заборонені жувальні гумки. Вони змінюють їх досить різноманітною їжею. Я теж вважаю, що жуйки не потрібні. Вони вживають рис з куркою. Це не швидка їжа, а цілком нормальна. 

Андрій Куликов: Яким є ваш звичайний сніданок в Сингапурі?

Денис Куцевалов: Зазвичай це 2 тости, чай з молоком або кава, варені яйця. Сингапурці варять яйця наполовину, надбивають, додають соєвий соус і спеції, і виїдають з середини.

Андрій Куликов: А яка ситуація з ранковою руханкою? Там це масове явище?

Денис Куцевалов: Я б сказав, що там вона більш вечірня. Пробіжка, заняття йогою та інше.

Анастасія Багаліка: Ви приїхали в Україні щось змінювати. Якої саме сфери стосується ваше бачення змін?

Денис Куцевалов: Отримавши роботу в Сингапурі, я зрозумів, наскільки це просто і доступно. Мої знайомі французи розповідали мені, що у них обов’язковою практикою в університетах є закордонна практика. Люди там під час навчання мають самі собі шукати умови закордоном і можливість там реалізуватися.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.