Слухати

Натуральні фарби для писанок з чорниці та трав нині в тренді, — співробітниці музею Гончара

02 квітня 2017 - 12:37
Facebook Twitter Google+
8-9 квітня з 11:00 до 19:00 в Національному музеї імені Гончара в Києві відбудеться Великодній ярмарок

kateryna_kachur_l_i_myroslava_vertyuk.jpg

 Катерина Качур і Мирослава Вертюк // Громадське радіо
Катерина Качур і Мирослава Вертюк
Громадське радіо

Що можна буде побачити та скуштувати на цьому ярмарку, ми запитали в співробітниць музею Мирослави Вертюк та Катерини Качур.

«На ярмарку можна буде купити не лише вироби народного мистецтва, а скуштувати пісні страви та смаколики, випити чаю, узвару. Оскільки нині піст, то співатимуться постові пісні — веснянки, псальми та гратимуть кобзарі» — говорить Мирослава Вертюк.

«На ярмарці передбачена низка майстер-класів для дорослих і дітей, зокрема майстри будуть навчати писати писанки і фарбувати їх природніми барвниками. Для цього ми запросили спеціальних майстрів. Одна майстриня підготує фарби з березових бруньок, кропиви, чорниці, лушпиння цибулі та червона буряка, інша – використає такі рослини як бирючина, аморфа кущова, марена і мати-і-мачуха», — додає Катерина Качур.

Також вона зауважує, що розфарбовування писанок природніми барвниками стало трендом, і цьому посприяла мережа Фейсбук, де майстри почали виставляти фото своїх розписаних писанок. Багато людей почали повторювати за ними і теж розфарбовувати писанки. Останні кілька років з’явилися багато послідовників.

«До речі, писанка відрізняється тим, що ніколи не розписується на вареному яйці, лише на сирому. Це абсолютно ритуальний атрибут Великодня, який або дарується, або кладеться в Поминальну неділю на могилу. Якщо писанка трісне, її обов’язково потрібно закопати в саду. Вважається, що вона вже відпрацювала. Також кажуть, що дуже добре зберігається запліднене яйце курки, і це мають бути точно не магазинні яйця», — відкриває секрети Великодніх писанок Мирослава Вертюк.

Великодній ярмарок відбудеться на тлі виставки рушників. 

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.