Слухати

Наукові пікніки: що це таке і про що на них розповідають українцям?

21 червня 2018 - 15:43
Facebook Twitter Google+
У студії - координатори наукових пікніків Анастасія Шелевицька та Ксенія Семенова-Шелевицька
Наукові пікніки: що це таке і про що на них розповідають українцям? / Програми на Громадському радіо

Наукові пікніки — це інтерактивні експерименти для жителів різних міст України. Пікніки, тому що відбуваються на свіжому повітрі центральних площ та в парків міст. Ідея у тому, що наука навколо нас. На них запрошують науковців, аби ті розповідали і показували відвідувачам те, чим він чи вона займаються.

Анастасія Багаліка: На наукових пікніках ви проводите, наприклад, медичні пікніки. Розкажіть про них.

Анастасія Шелевицька: Медичні пікніки спрямовані на підвищення рівня медичної освіченості населення. Пропонуємо міждисциплінарний підхід до медицини. Хочемо зацікавити людей до медичної науки. Медицина - широка, всеохоплююча і цікава для усіх.

Ксенія Семенова-Шелевицька: Тут ще варто говорити про наслідки. Адже, коли люди погано орієнтується, наприклад, у фізиці чи хімії, то з цим можна жити. А якщо людина не знає як побудоване її тіло і що з ним можна робити, а що - ні, наслідки можуть бути дуже негативними для її здоров’я.

Анастасія Багаліка: Про які ще галузі науки розповідаєте на пікніках?

Анастасія Шелевицька: Також говоримо про природничі науки, гуманітарні. Головна ідея — показувати науку через практику, дозволяти людям брати в цьому участь.

Розвінчуємо міфи. Наприклад, про гомеопатію. Вона немає під собою ніякого наукового підґрунтя і доведено, що не може нічого вилікувати. А люди витрачають на це кошти. І навіть навпаки, якщо в людини є проблеми зі здоров’ям, то гомеопатія може нашкодити.

Анастасія Багаліка: Чому обрали саме формат пікніків?

Анастасія Шелевицька: Тому що вважається, що наука це річ страшно закрита і науковці дуже нудні. Натомість, це відкриті люди. Тому ми виносимо науковців і науку на вулицю. Цей формат ми завозили у Варшаві. У них цьогоріч наукові пікніки відбулися вже 22-й раз.

Зараз в Україні дуже популярною є тема космосу, тому на вересень будемо старатися висвітлити якомога ширше це.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.