Слухати

Не всі солдати Вермахту підтримували фашистську ідеологію, — Андрій Омельянюк

24 травня 2017 - 14:09
Facebook Twitter Google+
В Україні вперше вийшов переклад книжки Маріо Ріґоні-Стерна «Сержант у снігах» (видавництво «КЛІО»)
Не всі солдати Вермахту підтримували фашистську ідеологію, — Андрій Омельянюк / Програми на Громадському радіо

У студії Андрій Омельянюк, перекладач та Альберіко Ріґоні-Стерн, син Маріо Ріґоні-Стерна — письменника, автора книжки «Сержант у снігах».

Говоримо про Італію в часи Другої світової війни і після неї, фашистську ідеологію та проговорювання чи замовчування певних сторінок історії.

«У книзі йдеться про участь автора Маріо Ріґоні-Стерна, який на той час був старшим сержантом італійської армії — фашистської армії, бо йдеться про часи Другої світової війни, який потрапив у складі своєї частини на територію, спершу, України, а далі — до Росії, дійшов до Дону. Звідти і починається його розповідь про те, як спочатку йшла позиційна війна з Червоною армією, потім — оточення і прорив з оточення, в якому безпосередньо і брав участь автор. Це досить короткий період часу, насичений драматичними подіями, де Маріо Ріґоні-Стерн описує свої відчуття і те, що відбувалося з ним і його товаришами», — розповідає перекладач книги «Сержант у снігах» Андрій Омельянюк

«З цієї книги читач з подивом дізнається, що не всі фашисти були фашистами — тобто мали фашистські переконання. Далеко не всі вояки італійської фашистської армії були, так би мовити, негативними персонажами. Серед них було багато звичайних людей, більш того, були великі прояви гуманізму з боку італійської армії. І для радянського режиму це був нонсенс», — продовжив Андрій Омельянюк.

Повний варіант розмови слухайте в аудіоверсії. 

rh.jpg

За підтримки //
За підтримки

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.