Слухати

Не зважаючи на вирок, фігуранти «справи 26 лютого» залишаються у списку політв'язнів, - Ахтем Чийгоз

20 червня 2018 - 17:15
Facebook Twitter Google+
Черговий суд у Криму коментує Ахтем Чийгоз, уповноважений Меджлісу кримськотатарського народу у справах зв’язків з родинами політв’язнів, яких окупаційна влада РФ утримує у Криму
Не зважаючи на вирок, фігуранти «справи 26 лютого» залишаються у списку політв’язнів, - Ахтем Чийгоз / Програми на Громадському радіо

Анастасія Багаліка: Вчора п’ятеро людей отримали вироки у так званій «справі 26 лютого». Вироки — умовні. Нечасто окупаційні суди виносять умовні вироки. Особливо, коли йдеться про гучні справи.

Ахтем Чийгоз: Очередная группа людей получила свои сроки по этому делу.

Ихнему переводу на домашний арест в Крыму предшествовала некая кампания. Мол Чубаров, Чийгоз - виноваты, Меджлис - запретили и ка кбы зачем других ребят держать. Это говорило о том, что их основна ненависть реализовалась.

Ребята — молодцы, доказали, что нужно стойко держаться, не оговаривать никого, на соглашения не идти. Я рад этому, но их свобода сейчас, конечно, достаточно условна.

Условный срок - это будто тебя подвесили на крючок. В любой момент ты можешь оказаться в тюрьме. Для меня, например, условный срок, быть подвешенным - состояние гораздо хуже, чем точно знать приговор.

Анастасія Багаліка: Як Україна реагуватиме на цей вирок? Прізвища Алі Асанова, Мустафи Дегерменджи, Ескендера Кантемирова, Ескендера Емірвалієва та Арсена Юнусова були у списку політв’язнів. Зараз їх можна звідти вилучати чи ще зарано?

Ахтем Чийгоз: Оснований убирать имена ребят из списка — нету. Нам нужно показывать, что мы, как государство, стоим на защите прав наших граждан. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.