Слухати

Нова онайн-платформа дозволить знайти однодумців для спільних проектів

30 травня 2016 - 15:02
Facebook Twitter Google+
Артем Савюк і Артем Зубкевич розвивають платформу Communa.net для пошуку команд, які реалізуватимуть соціальні та творчі проекти. А також збирають гроші для розвитку платформи на Спільнокошті
Нова онайн-платформа дозволить знайти однодумців для спільних проектів / Програми на Громадському радіо

Дмитро Тузов: Це пошук людей, які розвивають нові бізнеси, соціальні проекти? Розкажіть докладніше.

Артем Савюк: Наша платформа називається Communa.net. Ми її визначили як on-line осередок ініціативних людей, які об’єднуються навколо соціальних і творчих ідей. Люди будуть збирати людей навколо ідей.

Наталя Соколенко: Наведіть приклад.

Артем Савюк: Наприклад, хтось хоче організувати фестиваль вуличної музики. Він розміщує ідею на сайті. Для цього йому потрібен, наприклад, звукорежисер, фотограф чи дизайнер. Зацікавлені люди можуть долучатися для реалізації цієї ідеї.

444.jpg

Артем Зубкевич і Артем Савюк // «Громадське радіо»
Артем Зубкевич і Артем Савюк
«Громадське радіо»

Артем Зубкевич: Або інший приклад. У нас є зареєстрований автор, який написав дитячу книжку чи переклав казки. Він хоче зробити цей задум соціальним: видати ці книжки і роздати в сирітські будинки по Україні. Йому потрібна команда: редактор, художник, дизайнер. Він заходить, виставляє ідею. Якщо знаходиться ілюстратор, якого чіпляє ця ідея, він долучається і формується команда, яка робить проект.

Наталя Соколенко: Ви народили цю ідею самі? Чи є прототипи в інших країнах?

Артем Савюк: Наскільки ми досліджували, подібні є. Але у більшості вони не працюють. У нас ідея народилась у Івано-Франківську, коли ми приймали участь у арт-хакатоні «Код міста». Група рівнян зібралася, поїхала у Франківськ. Артем виклав нам цю ідею.

Артем Зубкевич: Ми приїхали на хакатон, випили каву. Ірина Соловей, Юрко Филюк почали надихати нас на подальшу роботу. В процесі промов прийшла ідея, як блискавка, яка б’є в голову.

Наталя Соколенко: Які проекти ще можна реалізувати на Communa.net? Наприклад, соціальні.

Артем Савюк: Це може бути в будь-яких соціальних напрямах. Ми не закладаємо комерційної складової. Проекти, які прийматимуть участь, будуть направлені на реалізацію суспільно корисного проекту.

Наталя Соколенко: Зараз ви збираєте кошти на Спільнокошті. Для чого вони?

Артем Зубкевич: У нас в команді нема професійних програмістів, але добре закрите питання дизайну. Повністю намальований дизайн майбутнього сайту, пророблена концепція, неймінг.

Залишилась програмна частина сайту. На це ми і збираємо.

Наталя Соколенко: Чому така назва?

Артем Зубкевич: Це об’єднання людей, які живуть за рахунок співдії.

Дмитро Тузов: Проекти, актуальні для розвитку країни, ви плануєте? Наприклад, для об’єднання міст України.

Артем Зубкевич: Ми і робимо ставку на те, що це всеукраїнський проект. Ми очікуємо активність зі Сходу. Багато проектів не потребують, щоб ці люди були безпосередньо в місті.

Наталя Соколенко: Скільки грошей вже зібрали, а скільки ще треба?

Артем Савюк: Вже зібрали близько 80%. Залишилось два дні до завершення кампанії. Але як показала динаміка за останні кілька днів, кожен день ми збираємо мінімум по 10-15%. Тому сподіваємось, що за ці два дні ми зберемо кошти і запустимо платформу.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.