Слухати

 «Нова опера» розширює уявлення про синтез новітніх ідей і апробованих традицій / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

«Нова опера» розширює уявлення про синтез новітніх ідей і апробованих традицій

30 червня 2018 - 13:24
Facebook Twitter Google+
Вокалісти «Нової опери» в ефірі Громадського радіо розповіли про новини формації, зокрема й про оперу «Аерофонія», що вперше пролунала 14 червня

У студії Анна Кірш, Руслан Кірш, Андрій Кошман, а телефоном до розмови приєднується композитор та диригент Роман Григорів.

 

Опера «Аерофонія» 14 червня пролунала вперше — в Івано-Франківську на стадіоні «Рух» офіційно відкривала фестиваль Porto Franko.

«На диво зібралася величезна кількість людей. Де би ви бачили, що на якусь оперну виставу приходить 8 тисяч людей?», — говорить Андрій Кошман.

У опері, крім залучених вокалістів, поета та прозаїка Юрія Іздрика, «заспівав» і український літак Ан-2 — хотілося використати надпотужні засоби виразності для музичних творів,  - говорить композитор і диригент Роман Григорів.

«Хотіли розширити спектр і палітру з точки зору тембру, його потужності та динаміки. Вже давно прийшла ідея написати музику для турбіни.

Один спеціаліст, авіатор Антон Довбуш порадив нам звернути увагу на флагман української авіації літак Ан-2. Ми зрозуміли, що саме цей літак може співати, він у нас в принципі й заспівав», — розповідає Роман Григорів.

Більше про найближчі плани формації та роботу над «Аерофонією», а також музичні фрагменти з опери слухайте в повній версії розмови в доданому звуковому файлі.

\

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.