Слухати

Що стоїть за масштабними обшуками СБУ? Політолог назвав три можливі причини

13 березня 2018 - 12:24
Facebook Twitter Google+
Чому саме зараз тривають обшуку в СБУ і з чим це може бути пов'язано - пояснює політолог Ігор Тишкевич

Тетяна Трощинська: Що стоїть за масштабними обшуками СБУ протягом останніх днів?

Ігор Тишкевич: Якщо початком цих обшуків вважати версію СБУ про терористичний акт, то, звісно, при існуванні мережі з багатьох людей обшуки і затримання проводити потрібно. Це природно, що після затримання першого фігуранта у справі, будуть обшуки і затримання.

Якщо версія про те, що Рубана підставили, правдива, то СБУ дуже сильно підставляє сама себе. Не думаю, що українські силовики без належних доказів ризикнули б проводити таку операцію.

Тетяна Трощинська: Чому саме зараз?

tyshkevich.jpg

Ігор Тишкевич // Громадське радіо
Ігор Тишкевич
Громадське радіо

Ігор Тишкевич: Такі справи мають розслідуватися значно швидше. Коли в СБУ за співпрацю з Росією звільняли співробітника високого рангу? Якщо не помиляюсь, то це було декілька місяців тому.

Можливо тут справа у тому, щоб СБУ це вже не та структура, якою вона була у 2014 році.

Водночас оскільки справа резонансна, то доказова база має бути колосальною, аби довести якісь маніпуляції і неточності було неможливо.

Третє: у рік перед виборами будь-яка подібна справа експертами та ЗМІ розглядається, як політична. Якщо справу виграють у суді і доведуть існування подібної мережі, то це певною мірою зацементує електорат тієї чи іншої політичної сили.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.