Слухати

Парламентські вибори в Чехії: перемагає популіст?

21 жовтня 2017 - 13:07
Facebook Twitter Google+
Про перебіг парламентських виборів у Чехії говоримо з журналістом, редактором «Радіо. Свобода» в Празі Ростиславом Хотиним
Парламентські вибори в Чехії: перемагає популіст? / Програми на Громадському радіо

В Чеській Республіці 20 і 21 жовтня відбуваються парламентські вибори, які можуть привести до парламенту й сили, скептично налаштовані до ЄС, а також і до України. 

З журналістом Ростиславом Хотиним також з’ясовуємо, чому ці вибори важливі для України та ЄС.

«Ці вибори для України важливі з кількох причин. По-перше, оскільки останнім часом у ЄС спостерігається  спроба тріумфу євроскептичних сил, які виступають або проти самого ЄС, або проти єдності в ЄС, або проти санкцій ЄС проти Росії чи проти підтримки української євроінтеграції. Тому Україні варто стежити за всіма цими країнами в ЄС, де відбуваються голосування і де можуть прийти ці консервативні сили, які я перерахував.

В чеських виборах також є політичні сили, які були проти ратифікації Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС. Це Компартія Чехії та Моравії, яка також на цих виборах проходить до парламенту згідно всіх опитувань. Також є сили, які за розвал ЄС, за так званий «Чехзит» — вихід Чехії з ЄС. Наприклад, крайня права «Свобода і пряма демократія» японського чеха Томіо Окамури, які також проходять до парламенту. Є популісти, наприклад, лідер цих перегонів і фаворит — партія «Союз невдоволених громадян» (АНО) Андрея Бабіша, які дуже скептично ставляться і вважають неефективними санкції ЄС, накладені на Росію за агресію проти України і відторгнення Криму».

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.