Слухати

Після відставки глави НБУ черговий транш МВФ можуть відкласти до осені - Фурса

11 квітня 2017 - 11:36
Facebook Twitter Google+
Економіст Сергій Фурса розповів, які ризики існують після того, як Валерія Гонтарева піде з посади
Після відставки глави НБУ черговий транш МВФ можуть відкласти до осені - Фурса / Програми на Громадському радіо

На думку Фурси, за час правління Гонтаревій вдалося зробити Нацбанк незалежним від політичного впливу, реформувати сам регулятор та провести очищення банківської системи.

Євгенія Гончарук: Чому Гонтарева вирішила піти саме зараз?

Серій Фурса: Це сукупність чинників. Чому вона йде у принципі? Через втому. Чому зараз? Тиск був завжди, я думаю, що її тримало те, що треба було закінчити певну роботу. Останній проект, який був закінчений – це «Приватбанк». Після того, як він був націоналізований, Валерія Гонтарева, напевно, вирішила, що вона може піти, бо вона зробила свою справу. Далі чекала траншу МВФ, там потрібен підпис голови Нацбанку. Зараз у нас таке вікно, коли немає наступного траншу у перспективі кілька місяців і всі великі проекти нібито зроблені, тож це дозволило Гонтаревій саме зараз прийняти це рішення.

Євгенія Гончарук: Хто, на вашу думку, може прийти на її місце?

Сергій Фурса: Не знаю.  Розумієте, є кандидати, які добре сприймаються банківським середовищем і кредиторами, але вони навряд чи пройдуть Верховну Раду, тому що там будуть зовсім інші критерії.

Євгенія Гончарук: Виходить, що остаточне рішення буде за президентом?

Сергій Фурса: Наскільки ми бачимо, президент взагалі не хоче відпускати Гонтареву. Він просто не хоче створювати собі зайві ризики.   Я можу назвати прізвища, є добрий кандидат – Володимир Лавренчук, голова банку «Аваль», у нього добра репутація, він відомий банкір, він підтримує політику Нацбанку, зокрема, жорстку монетарну політику. А є, наприклад, пан Данилишин, який хоче друкувати кошти, який ставить у приклад ФРС США. Але люди забувають, що ФРС у штатах друкує долари, а не гривні. Якщо ми так зробимо, і в нас не буде балансу, то у нас трохи впаде курс гривні.  

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.