Слухати

«Полюбіть спорт і ви полюбите себе», — фітнес-експерт

14 лютого 2016 - 13:11
Facebook Twitter Google+
Як починати день здоровою їжею і здоровими вправами - пояснює фітнес-експерт Роман Дрібной
«Полюбіть спорт і ви полюбите себе», — фітнес-експерт / Програми на Громадському радіо

На початку першої години програми «Ранкова хвиля» спілкуємося з керівником фітнес-мережі «Спорт Лайф», тренером з фітнесу Романом Дрібним.

image._25 607resized.jpg

Роман Дрібной / Фото надане Романом Дрібним
Роман Дрібной
Фото надане Романом Дрібним

Олексій Бурлаков: Коли і як краще займатися ранковою зарядкою?

Роман Дрібной: З самого ранку до сніданку, як тільки прокинувся. Організм прокидається, а коли ми робимо зарядку, то ми розганяємо метаболізм на цілий день. Якщо зарядку зробити не вдалося, то я б радив поснідати. Зараз люди не приділяють уваги сніданку: кава, чай і біжать на роботу. Але саме сніданок є дуже важливим.

Олексій Бурлаков: А що потрібно їсти зранку?

Роман Дрібной: Після довготривалого сну організм треба зарядити усіма потрібними елементами: вуглеводи, жири і білки.  Найкраще для цього підходить вівсяна каша з горішками та фруктами.

Анастасія Багаліка: Якщо займатися спортом час від часу, це буде мати результати?

Роман Дрібной: Так. Це дає результати. Проблеми багатьох спортсмені в тому, що коли вони припиняють активне спортивне життя, вони одразу набирають вагу. Краще займатися спортом постійно. Але якщо треба привести себе у форму, то це можна почати робити будь-коли.

Олексій Бурлаков: А якщо погано спали або болить голова, чи варто займатися в таких випадках?

Роман Дрібной: Сон є дуже важливим. Якщо людина хоче повернутися до своєї нормально ваги, то спати треба мінімум 7 годин на добу.

Анастасія Багаліка: Одні займаються вранці, а інші ходять в спортзал під вечір. Коли краще займатися спортом?

Роман Дрібной: Це залежить від індивідуальних особливостей. Але я раджу робити всі вправи в першій половині дня. Адже ближче до вечора організм виснажується.

Олексій Бурлаков: Я читав, що зранку корисно робити кардіо-вправи, а ввечері можна і «залізо» потягати. Чи дійсно це так?

Роман Дрібной: Тренування у кожної люди має бути не більше години. За цей час неможливо встигнути зробити все. Я б радив займатися не кожного дня і не робити вранці одні вправи, а ввечері інші. Все це є стрес для організму і він не встигає відпочивати. Краще зробити сьогодні кардіо-вправи, а завтра піти в спортзал. А щоб скинути вагу, то найкраще почати правильно харчуватися.

У чоловіків жири найбіліше і найперше відкладаються в боки, а жінок — у сідниці і стегна.

Анастасія Багаліка: Як правильно харчуватися, займаючись спортом?

Роман Дрібной: Здоровий спосіб життя — це спосіб життя. Це не якийсь період, який викликає незручності і стрес. Потрібно це полюбити. Полюбіть спорт і ви полюбите себе. 21 день триває пристосування організму до будь-якого навантаження. Тому, якщо ви 21 день протрималися, то далі буде значно легше.

Олексій Бурлаков: Що саме не потрібно їсти?

Роман Дрібной: Я проти якихось конкретних дієт. Харчування має бути збалансованим. В першій половині дня треба вживати більше їжі, а ввечері — це можуть бути овочі і якась білкова страва. А фрукти треба намагатися їсти до 16 години дня, адже у них міститься цукор. Зранку треба вживати більше повільних вуглеводів. Смажити також можна, але без додавання олії, або на оливковій олії.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.