Слухати

Попри зміни у Державних будівельних нормах, кіоск чи білборд можуть встановити на тротуарі законно, - урбаніст

10 липня 2018 - 15:40
Facebook Twitter Google+
Міністерство регіонального будівництва презентувало зміни до будівельних норм. Що це змінить?
Попри зміни у Державних будівельних нормах, кіоск чи білборд можуть встановити на тротуарі законно, - урбаніст / Програми на Громадському радіо

У студії Громадського радіо — член Ради урбаністики Києва Григорій Мельничук.

Євгенія Гончарук: Чи справді тепер мають зникнути кіоски, рекламні щити?

Григорій Мельничук: Мова йде саме про будівельні норми. При реконструкції вулиці чи при будівництві нової вулиці в проекті не можна буде передбачати кіоски, рекламні щити, сітілайти. Але мені невідомі прецеденти, коли саме під час проектування вулиці передбачалися такі конструкції, тому не варто очікувати, що після прийняття цих норм у нас зникнуть ці конструкції з вулиць. Зазвичай розміщення малих архітектурних форм чи тимчасових споруд регламентується іншими нормативними актами, які приймаються міськими радами.

Можна сказати навіть, що є певний негативний ефект подібних ДБН. Ми розуміємо, що на вулицях десь можуть бути малі архітектурні форми. Якщо на вулиці немає площ для малого бізнесу і комерції, у певних ситуаціях можуть бути встановлені якісь кіоски. Якби це було запроектовано на етапі проектування вулиці комплексно (а не встановлено потім за іншими нормативами), було б більш корисно.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.