Слухати

Позачергово скликати ВР у справі Чауса може президент, — Галабала

11 серпня 2016 - 09:54
Facebook Twitter Google+
Чи позбавлять народні депутати недоторканості суддю Миколу Чауса, якого спіймали на хабарі?
Позачергово скликати ВР у справі Чауса може президент, — Галабала / Програми на Громадському радіо

markiyan_galabala.jpg

Маркиян Галабала // «Громадське радио»
Маркиян Галабала
«Громадське радио»

Заступник Голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції Маркіян Галабала коментує ситуацію. Розмову ведуть журналісти Сергій Стуканов та Олег Білецький.

Олег Білецький: Суддю Миколу Чауса спіймали на хабарі. Щоб скасувати суддівську недоторканість, треба 150 підписів народних обранців. Чи збереться стільки?

Маркіян Галабала: Малоймовірно, особливо якщо депутати фізично відсутні, вони відпочивають десь за кордоном. Можливо, процедура розтягнеться в часі. Альтернатива – це внесення подання президента про скликання позачергового засідання. Сподіватимемося, що це і відбудеться найближчим часом.

Сергій Стуканов: Цей час суддя може використати, щоб втекти. Чи вдасться запобігти цьому?

Маркіян Галабала: ВР дає згоду виключно на застосування найсуворішого запобіжного заходу – арешту або утримання під вартою. У нас залишається альтернатива для антикорупційної прокуратури, яка може звернутися до суду з клопотанням про застосування менш суворих заходів – особистого зобов’язання, застави, особистої поруки. Зрозуміло, що це не буде міцною гарантією проти втечі.

Вручення повідомлення про підозру має відбутися сьогодні. Це має зробити Генпрокурор або його заступник.

Олег Білецький: Зараз суддя Чаус перебуває у відпустці. Для того, щоб скасувати недоторканість, потрібен час? Зараз він може перебувати на території України, йому нічого не загрожує?

Маркіян Галабала: До моменту рішення суду про його тримання під вартою. Тільки тоді він може бути поміщений в СІЗО. До цього моменту він може вільно пересуватися. Після вручення про підозру у нього буде процесуальний статус підозрюваного. Перспектива загрози розтягується в часі аж до винесення вироку суду.

Сергій Стуканов: Чи бачите ви ознаки того, що боротьба з корупцією в судовому корпусі точиться системно?

Маркіян Галабала: Навряд це можна назвати системним. Зараз корупція у судовій гілці влади підвідомча антикорупційному бюро. На всіх їх не вистачить.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.