Слухати

Представництво ЄС запрошує українську молодь взяти участь у Євровікторині

11 лютого 2016 - 10:42
Facebook Twitter Google+
Цього року вікторина має 20 запитань, а конкурс продовжуватиметься лише один місяць, розказують координаторки проекту. Подаруночки за правильні відповіді надійдуть призерам поштою
Представництво ЄС запрошує українську молодь взяти участь у Євровікторині  / Програми на Громадському радіо

Спілкуємося з координаторкою проекту «ЄС: вибір української молоді» Іриною Дибою та головою ГО «Молодіжна Альтернатива» Людмилою Кудіною, які спільно з представництвом ЄС в Україні проводять Євровікторину та кампанію з популяризації європейських цінностей серед української молоді. У 2015 році така кампанія вже проводилася, і організатори запевняють, що вона мала неабиякий успіх.

index_10.jpg

Ірина Диба / Фото надане Іриною Дибою
Ірина Диба
Фото надане Іриною Дибою

Євген Павлюковський: Розкажіть, що передбачає ваш проект, як він з’явився і як реалізовується. Я так розумію, це була ініціатива ЄС — проводити такі заходи в Україні?

Ірина Диба: Так, це проект представництва ЄС в Україні. У них виникла така ідея: давайте створимо щось таке креативне, цікаве, розважальне — щоб молодь більше приймала участь у цьому.  Тому минулого року були проведені Євровікторина, серія брейн-рингів і також конкурс відеороликів. Доволі багато учасників було з усіх регіонів. У цьому році кампанію продовжили у більшому масштабі. Тому що конкурсів набагато більше.

Євген Павлюковський: А як представництво ЄС вийшло на вас? Як зав’язалася співпраця?

Людмила Кудіна: Просто було тендерне оголошення і наша організація виграла цей тендер серед інших організацій.

Євген Павлюковський: Які заходи вже були проведені і що цього року ви цікавого запланували для української молоді?

Людмила Кудіна: Ми вже оголосили всі конкурси, які будуть проводитися за цим проектом. Перший — це конкурс Євровікторина, який, як вже казала Ірина, проводився минулого року. І ми продовжуємо його зараз. Це така чудова можливість і нагода для учасників перевірити свої знання стосовно того, що вони знають про ЄС. Крім того, що ти відповідаєш на питання, ти ще й отримуєш інформацію, яку, можливо, не знав. Тому ми закликаємо всіх цікавих та небайдужих перевірити себе на сайті euroquiz.org.ua.

Це найкоротший конкурс і продовжуватиметься він лише один місяць. Усі інші  конкурси потребують додаткових ресурсів і зусиль, це конкурс відео- та аудіо-матеріалів, тому вони довші.

Євген Павлюковський: Ви мене заінтригували. А можете озвучити одне-два питання, які ставлять на конкурсі?

Ірина Диба: Наприклад, потрібно знати, хто голова представництва ЄС в Україні. Також потрібно знати структуру: яка різниця між інституціями, чи знаєте ви, що таке Рада Європи, Рада Європейського союзу, що входить до Європейського союзу, а що узагалі його не стосується?

Цього року вікторина має 20 запитань. Їх можна умовно поділити на два блоки. Це структура ЄС і також зв’язки з Україною.  Також є питання про різні програми, у яких українська молодь може брати участь.

Євген Павлюковський: А яка кількість людей, молодих і, можливо, не дуже молодих, вже прийняли участь в проекті?

Ірина Диба: У минулому році — близько 10 тисяч. Вони реєструвалися, проходили вікторину і ми потім усім розсилали невеличкі сувеніри від Представництва ЄС в Україні.

Євген Павлюковський:  Взяти участь у вікторині можна виключно онлайн?

Ірина Диба: Так, на сайті можна знайти цей конкурс і безпосередньо в Інтернеті вказати свої дані і пограти у цю гру. На адресу, яку ви залишите, надішлемо вам подаруночок.

Євген Павлюковський: А українці, що живуть за кордоном, можуть зареєструватися?

Ірина Диба: Можуть, звісно. Але от надіслати подарунок буде проблематично.

Євген Павлюковський: Цікаво. А які люди, до речі, за віковими критеріями, грають у Євровікторину? Кому цікава така тема більше?

Ірина Диба: Переважно це молодь 16-22 років, десь так. Але у нас трапляються і гравці, яким 50 років, і доволі багато учасників, яким близько тридцяти.

Людмила Кудіна: Але основна мета нашого проекту — поширити інформацію про ті можливості, які дає ЄС. Для цього, окрім конкурсів, ми з 22 лютого організовуємо по всій Україні дискусійні клуби. У нас є підтримка Міносвіти, Міністерства молоді і спорту, і через них ми так само інформуємо практично всі навчальні заклади та громадські організації про проекти, які ми проводимо, про конкурси, які відбуваються, про дискусійні клуби.

Євген Павлюковський: До речі, ви в межах проекту анонсували, що розкажете, як бути європейцями. А на скільки це відрізняється від того, як бути українцями, в учасників вашого проекту?

Ірина Диба: «Бути європейцем» — це в нас був у минулому році конкурс відео і ми мали близько 200 відеоробіт, де молоді люди розказували, що для них це означає. Це гарна освіта, відкритий кордон, можливість подорожувати, це чисте довкілля, підтримка природи. Особливо — це повага до законодавства, коли його всі дотримуються. Відрізняється у них бачення «бути європейцем» від «бути українцем».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.