Слухати

Прем’єр Ізраїлю знехтував рекомендаціями спецслужб, що призвело до трагедії, — Семиволос

24 липня 2017 - 11:37
Facebook Twitter Google+
Палестинці сприймають посилення контролю за доступом до Храмової Гори як спробу змусити їх визнати ізраїльську владу
 Прем’єр Ізраїлю знехтував рекомендаціями спецслужб, що призвело до трагедії, — Семиволос / Програми на Громадському радіо

Нещодавні заворушення, теракти та реакцію на них обговорюємо з Ігорем Семиволосом, виконавчим директором Інституту близькосхідних досліджень.

«Питання Єрусалиму та Храмової Гори зокрема — це завжди дуже чутлива тема в арабо-ізраїльському конфлікті. Більша частина арабських повстань, які починалися в Палестині в ХХ ст. були пов’язані з Храмовою Горою, зі спробами змінити статус-кво або якимось чином вплинути на можливості людей відвідувати святині. Починаючи з 1929 року навколо цих святинь відбуваються доволі драматичні події і точиться кривавий конфлікт.

Цей етап конфлікту розпочався з рішення Біньяміна Нетаньягу (всі визнають, що це було його особисте рішення, прийняте без консультацій і одноосібно) про розміщення металошукачів на Храмовій Горі, що суттєво обмежило доступ палестинців до святинь. Крім цього, зрозуміло, що палестинці не можуть не інтерпретувати цю дію з візитом Трампа і з черговою обіцянкою перенести посольство США з Тель-Авіву до Єрусалиму», — говорить Ігор Семиволос.

Читайте також: Конфлікт між палестинцями та ізраїльтянами навколо Храмової гори: передумови

Повну версію розмови з виконавчим директором Інституту близькосхідних досліджень слухайте в доданому звуковому файлі.

rh.jpg

За підтримки //
За підтримки

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.