Слухати

Проблема з НАЗК не технічна, це саботаж, — Олександр Калітенко

01 квітня 2017 - 12:02
Facebook Twitter Google+
Друга хвиля електронного декларування фактично зірвана

Голова Національного агенства з запобігання корупції Наталя Корчак пояснює колапс в діяльності свого відомства технічними проблемами. Натомість старший аналітик Transparency International Ukraine Олександр Калітенко називає ситуацію, що склалася в НАЗК — свідомим саботажем.

На його думку, хронологія подій з запуском електронного реєстру свідчить про те, що з самого початку технічні труднощі не усувалися, не було проведено креш-тесту системи. До прикладу, платформа Prozorro, через яку проводяться багатомільярдні державні закупівлі, є значно складнішою з технічної точки зору, тим не менше, працює без збоїв.  

Власником і розпорядником бази е-декларацій є НАЗК, підкреслює експерт, і, за наявності доброї волі, в НАЗК вже давно могли знайти іншого розробника системи електронного декларування. Проте, голові Агенства Наталії Корчак зручно «грати в пінг-понг», обмінюючись взаємними звинуваченнями з Держспецзв’язком і ДП «Українські спеціальні системи», які є адмінстраторами програмно-технічного забезпечення е-декларування, каже Калітенко. На його думку, йдеться про намагання дискредитувати ідею відкритих декларацій для чиновників, щоб з подальшому взагалі від неї відмовитися.

«Ми звернулися до Кабінету міністрів України з проханням змінити голову НАЗК та принципи управління в цьому органі. Потрібно провести новий конкурс за прикладом НАБУ, щоб якнайшвидше перезапустити Агенство, але вже як ефективний орган для боротьби з корупцією», — зазначає старший аналітик Transparency International Ukraine.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.