Слухати

Простір свободи для художників — Бірючий острів

13 грудня 2016 - 13:36
Facebook Twitter Google+
Про історію мистецьких зустрічей на острові Бірючий розповів співзасновник Міжнародного симпозіуму BIRUCHIY Геннадій Козуб та Льоля Гольдштейн
Простір свободи для художників — Бірючий острів / Програми на Громадському радіо

Українська арт-ініціатива Міжнародний симпозіум BIRUCHIY заснована митцем Геннадієм Козубом, меценатом Миколою Барзіоном та художником Володимиром Гулічем. Як арт-резиденцію обрано Бірючий острів, де митці збираються вже впродовж 10 років. 

Геннадій Козуб: Бірючий за останній рік відвідало багато митців із-за кордону та з України. Гості та митці, які приїздять із-за кордону, говорять, що це єдина резиденція у світі, де можливий такий простір для творчості і таке почуття свободи.

lolya.jpg

Геннадій Козуб та Льоля Гольдштейн // Громадське Радіо
Геннадій Козуб та Льоля Гольдштейн
Громадське Радіо

Ірина Славінська: Що такого вільного є на Бірючому?

Льоля Гольдштейн: Из обязательного там только завтрак, обед и ужин: если не успел прийти на завтрак, будешь ждать обед. Свобода предполагает и возможности самого острова, и творчества. Не обязательно и творчеством заниматься — кто-то приезжает и думает, что делать-то ничего и не нужно.

Ірина Славінська: Чи для того, щоб взяти участь у резиденції, існує конкурс?

Геннадій Козуб: За десять лет мы делали разные эксперименты. Были и отборы, рекомендации. В последнее время мы остановились на формате кураторских проектов. Художники-резиденты, которые уже побывали, могут сделать проект, вынашивают его в течении года, подключаются и зарубежные институции.

Льоля Гольдштейн: Часто на Бирючем появляются отдельные группы, формирования, кураторские объединения, которые приезжают со своими художниками. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.