Слухати

При скороченні субсидіантів до 20%, монетизація, можливо, спрацює, - експерт

02 липня 2018 - 15:05
Facebook Twitter Google+
Коли українці отримуватимуть пільги та субсидії у вигляді соціальних карток чи «живих» грошей, роз’яснює екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко

Триває процес обговорення монетизації субсидій, але чіткого бачення поки що немає, вважає екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко

Олексій Кучеренко: При такому обсязі субсидії, які закладені цього року в бюджет, 71 млрд і такій армії субсідіантів – 6,6 мільйонів домогосподарств і ще 2 млн це пільговики, монетизувати це все ефективно неможливо. Уряд прийняв постанову, якою більш жорсткими зробив умови отримання субсидії, щоб скоротити кількість субсидіантів і суми, які закладені в бюджеті. А сама монетизація оголошена на жовтень 2019 року, з чого я роблю висновок, що цей Уряд не знає як це робити.

Поки ще ніякої монетизації не відбувається. Як воно мало працювати: наприклад, є пільга на безкоштовний проїзд, людині дається 100-200 грн на місяць на поїздки, і вона сама обирає, їздити чи не їздити, таким чином може заощадити.

Думаю, що пільги у вигляді живих грошей в нинішній ситуації неможливі. Тому максимум будуть певні спеціальні рахунки зі спеціальним режимом використання, і заощаджені одиниці можна буде використовувати для оплати за наступний період. З’являється стимул заощаджувати. Адже головна вада отримання субсидій – те, що люди не зацікавлені.

oleksiy_kucherenko.jpg

Екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко

Щодо судових справ, то я беру участь вже  в четвертій справі, бо перед святами подав позов про скасування рішення щодо підвищення тарифів на електроенергію. А за іншими позовами  — воз і нині там. І по ціні на газ. Проведена експертиза, яка підтвердила наш позов, що немає економічного обґрунтування підвищення ціни на газ. До речі, саме ціна на газ спричинила зростання тарифів на тепло і величезних витрат з бюджету на субсидії.

Величезна проблема – армія субсидіантів на фоні того, що у нас приватизований житловий фонд.

У Польщі, де монетизовані житлові субсидії, 2% населення отримують житлові субсидії, в Естонії – 5%. Як побудувати таку модель, коли половина населення, субсидіантів, я не знаю. Я переконаний, що частина отримувачів субсидій, мають ці пільги не виправдано.

Повну версію розмови можна прослухати в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.