Слухати

 «Ранкова хвиля». Ефір 15 лютого. Частина друга  / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«Ранкова хвиля». Ефір 15 лютого. Частина друга

15 лютого 2016 - 10:03
Facebook Twitter Google+
Говоримо з Євгеном Бистрицьким, директором Міжнародного фонду «Відродження» про принципи формування уряду, взаємодії влади і суспільства, нові програми фонду для неурядових організацій

На початку другої години програми «Ранкова хвиля» слухаємо фрагмент інтерв`ю з Олегом Рибачуком, головою ГО «Центр UA», колишнім віце-прем’єр-міністром України з питань європейської інтеграції.

Пан Рибачук говорить про потребу зміни системи управління, а не окремих персоналій. За словами Рибачука, в Україні вертикаль влади передбачає гарантію безкарності. Ця система, яку побудував ще Сталін, є сприятливою для формування інституту «смотрящіх». Здолати її можна тільки шляхом чіткого розмежування гілок влади.

Також говоримо про політичне вирішення кризи реформ з Євгеном Бистрицьким, доктором філософських наук, виконавчим директором Міжнародного фонду «Відродження». «Але реформи вже не спинити. Побудова антикорупційних інституцій, реформа держслужби, відкриті дані та реєстри власності, прозорі державні закупівлі, електронне урядування і надання адміністративних послуг, отримання права на самоврядування об’єднаними територіальними громадами, створення відповідальної перед місцевою громадою муніципальної поліції, автономія вишів, вже підготовлені документи та законопроекти реформ, які лише чекають своєї черги, а саме головне – мобілізованого на практичну імплементацію реформ громадянське суспільство, – це не зупинити,» — вважає науковець.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.