Слухати

«Ранкова хвиля». Ефір 23 лютого. Частина перша

23 лютого 2016 - 09:26
Facebook Twitter Google+
Спілкуємося з журналістом Глібом Головченком щодо позову на «Перший канал» РФ та говоримо про варіанти розвитку подій в Сирії і їх наслідки для України
«Ранкова хвиля». Ефір 23 лютого. Частина перша / Програми на Громадському радіо

На початку першої години програми слухаємо репортаж журналістів «Громадського радіо» про волонтерку Вікторію Горбаньову з міста Слов’янськ, яка раніше була підприємцем, а сьогодні повністю присвятили себе волонтерській діяльності. Вона займається плетінням маскувальних сіток і «кікімор» для війська.

Слухаємо фрагмент розмови журналістів «Громадського радіо» з письменниками Андрієм Курковим та Андрієм Кокотюхою, присвячений книжкам про Майдан: «Дневник Майдана» Андрія Куркова та «Огненная зима», авторства Андрія Кокотюхи.

Спілкуємося з журналістом телеканалу «ТАК-TV» з Миколаєва Глібом Головченком, якого росіяни звинуватили у підготовці бойовиків для Майдану. В зв’язку з чим Гліб Головченко звернувся з позовом до суду.

На звершення першої години програми спілкуємося з Директором центру близькосхідних досліджень Ігорем Семиволосом, який розповідає, що насправді було два варіанти  розвитку конфлікту – ескалація бойових дій і спроба сідати за стіл переговорів і домовлятися. Наразі, є надія на те, що сторони лише почали рухатись у напрямку зниження напруженості. Але цей процес не можна переоцінювати: невідомо, як він буде проходити, і чи політичні декларації відповідатимуть реаліям. Шлях від війни до миру дуже складний і тривалий, — говорить Ігор Семиволос. Але – з`явилась надія. Сторони, принаймні заговорили про можливість перемир’я.

А ось говорити про вибори зарано, оскільки надто мало часу пройшло з моменту проголошення цієї ініціативи. Ще не зрозумілі позиції всіх сторін, в тому числі сирійської опозиції, на заяву Башара Асада про проведення парламентських виборів. Для України згадані події означають наявність певного проміжку часу для здійснення реформ та зміцнення своєї армії для захисту своєї території та суверенітету від агресії Росії.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.