Слухати

«Ранкова хвиля». Ефір 3 лютого. Частина перша / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«Ранкова хвиля». Ефір 3 лютого. Частина перша

Говоримо про космічну погоду, магнітні бурі та про їх вплив на землян. Також обговорюємо сучасну народну музику: чому світ слухає, а українці ігнорують?

Олексій Парновський, завідувач лабораторії Інституту космічних досліджень НАНУ розповідає про космічну погоду, магнітні бурі та як вони впливають на людей: «У 1859 році була найсильніша магнітна буря. Тоді вона призвела до виходу з ладу мережі телеграфу. В сучасних умовах наслідки були б набагато серйозніші. Не було б електрики, Інтернету. Відновити швидко їх би не вдалося. На декілька місяців промисловість може бути паралізована. Люди, що вірять в дію магнітних збурень, відчувають себе погано в ці дні. Це лише психологічна річ. Зараз ми в Україні створюємо регіональний центр прогнозування. Буде сайт, на якому громадяни зможуть подивитися прогнози космічної погоди».

Святослав Кондратьєв засновник та керівник Українського хіт-оркестру «ШАRAVARABAND» та Людмила Шорошева арт-директорка оркестру розповідають про актуальність автентичної музики, анонсують власні концерти і  флеш-моб #‎30днівУкраїнськоїМузики.

Святослав Кондратьєв так визначає мету проекту: «Проект «ШАRAVARABAND» — це сучасний оркестр народних інструментів. Ми намагаємося етнічну музику зробити сучаснішою для масового слухача. Ми — «музичні руйнівники міфів». В самій назві ми намагаємося показати, що це не «шараварщина». Це, певною мірою, виклик. Після наших концертів люди, які раніше ніколи не слухали фольк, питають коли буде наступний концерт».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.