Слухати

«Ранкова хвиля». Ефір за 22 березня. Частина друга / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«Ранкова хвиля». Ефір за 22 березня. Частина друга

22 березня 2016 - 09:04
Facebook Twitter Google+
Про завищені норми споживання газу для населення та реформування державного монополіста «Нафтогаз». Про адаптацію людей з синдромом Дауна та потужні зміни у сприйнятті таких людей

Гостя в студії — Марія Яковлєва, експертка з енергетичних питань, пояснює, що на всі прохання експертів порахувати кількість газу, яку споживає одна людина, держава не знайшла нічого кращого, як завищити норми споживання в чотири рази. Це легко перевірити, порівнявши показники у помешканнях з газовими лічильниками.

Натомість, діюча норма споживання складає шість кубів газу на місяць. Тобто, люди переплачують в чотири рази. Держава проголосила кампанію з встановлення газових лічильників. Але, такими темпами, ми будемо встановлювати лічильники двадцять років, — розповідає Марія Яковлєва.

Проблема в тому, що Кабінет міністрів, фактично, законсервував монополію на ринку, не допускаючи інші компанії, які могли б купувати і продавати населенню газ, до газорозподільчих систем. Люди мають розуміти, що це напряму впливає на якість блакитного палива.

Споживачам треба провести незалежну експертизу. Якщо вона засвідчить невідповідність газу технічним умовам, далі потрібно звертатись до суду. Щоправда, вартість такої процедури — доволі висока. Лише експертиза коштуватиме, щонайменше, десять тисяч гривень, — повідомила Марія Яковлєва, експертка з енергетичних питань.

Президент Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром» Сергій Кур`янов розповідає про потужні зміни у сприйнятті людей із синдромом Дауна. «В Америці — черга на всиновлення дітей з синдромом Дауна», — повідомив експерт.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.