Слухати

«Ранкова хвиля». Ефір за 28 лютого. Частина перша / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

«Ранкова хвиля». Ефір за 28 лютого. Частина перша

28 лютого 2016 - 11:09
Facebook Twitter Google+
Говоримо про «міцні слівця» у дитячій літературі на прикладі «Джеймса і гігантського персика» британського письменника Роальда Дала

У студії працюють Василина Думан та Едуард Лозовий. 

На початку першої години обговорюємо новини доби, а також – слухаєм у записі інтерв’ю з керівницею Школи державного управління  Вікторією Куць-Мришук та з президенткою мистецької агенції «Територія А» Анжелікою Рудницькою про її новий кліп на пісню «Вірю».

«Міцні сллівця» у дитячій літературі. В гостях рецензент дитячої літеатури Володимир Чернишенко і дитячий психолог Олександра Чекмарьова. До розмови телефоном долучились перекладачка з скандинавських мов Наталія Іваничук і львів’янка Христина Груник, син якої прочитав у книзі Роальда Дала слова «кретин», «дебіл» тощо.

Володимир Чернишенко розповів про міжнародний досвід вживання нелітературної лексики у дитячих книжках, про те, які слова використовуються і як вони зазвичай у нас перекладались. Наталя Іваничук поділилася прикладами з власного перекладацького досвіду.

Психолог Олександра Чекмарьова рекомендувала батькам читати разом з дітьми і пояснювати всі слова. А такі слова, як «кретин», «дебіл» — у першому черзі в медичному контектсті. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.