Слухати

Реформа децентралізації почала «зшивати» країну, — Павло Козирєв

25 липня 2017 - 14:07
Facebook Twitter Google+
Не можемо сказати, що реформа децентралізації набуває масштабного вигляду, але там, де вона відбувається, люди відчувають зміни, — президент Асоціації малих міст

Про виклики та перспективи, що постають перед громадами, розповідає президент Асоціації малих міст Павло Козирєв.

«Що більше громади братимуть на себе можливостей вирішувати свої проблеми, то більше буде приходити розуміння, що справа можливостей вирішувати ці проблеми — це наша справа. Ми самі повинні думати, де брати ресурси на вирішення цих проблем, єдиний ключ — локальний економічний розвиток», — зазначив Павло Козирєв.

З президентом Асоціації малих міст поговорили і про рік децентралізації в Україні та підбили деякі підсумки:

«Те, що відбувається, — це добре. Воно не завжди добре відбувається, але добре вже те, що відбувається. Я кажу про виключно конкретні речі. Якщо раніше в містах районного значення, селах і селищах наші проблеми вирішували (або, скоріше, не вирішували) районні державні адміністрації, які жодним чином не залежать від мешканців цієї території, зараз в об’єднаних територіальних громадах право і можливості вирішення наших проблем перебрали на себе ті, кого обирають люди, вони під впливом людей. Це головна зміна, яка відбулась.

На жаль, відбулась не тотально, що потрібно країні. Зараз є 413 об’єднаних громад, це лише приблизно 8% населення країни і 16% території. Ми не можемо сказати, що реформа децентралізації набуває масштабного вигляду, але там, де вона відбувається, люди відчувають зміни. Особливо, в тих галузях, які стали повноваженнями цих громад. У першу чергу, це обмін досвіду з іншими громадами, цей процес почав «зшивати» країну; благоустрій, озеленення освітлення, робота закладів соціально-культурної сфери, шкільної освіти», — говорить Павло Козирєв.

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі.

rh.jpg

За підтримки //
За підтримки

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.