Слухати

Рішення про офіційний статус албанської мови в Македонії ще не остаточне, — Юрій Гончарук

17 листопада 2017 - 15:40
Facebook Twitter Google+
Парламент Македонії планує надати албанській мові статус офіційної на всій території країни, тоді як раніше вона була офіційною в тих громадах, де етнічні албанці становили 20% і більше
Рішення про офіційний статус албанської мови в Македонії ще не остаточне, — Юрій Гончарук / Програми на Громадському радіо

Законодавці проголосували 66 проти 41 за законопроект, який розширює офіційне використання албанської мови по всій країні. Загалом у Македонському парламенті 120 депутатів.

Проте відповідний законопроект депутати проголосували лише в першому читанні, розповідає дипломат Юрій Гончарук. Відповідно — буде ще друге читання і остаточно рішення ще не ухвалене.

Говоримо також про етнічний склад Македонії та частку албанців:

«Частка досі невідома. 20% — це можна говорити напевно. Албанці стверджують, що їх 25%, а то й 30%. Македонці дотримуються іншої точки зору. Останній перепис населення відбувався у 2002 році після завершення міжетнічного конфлікту, треба було 20%, щоб була прийнята ця норма. Знову ж, одна сторона стверджує, що голосування було фальсифіковане, інша сторона стверджує, що все було законно. Спроба провести перепис у 2011 році нічим не завершилась, перепис був зірваний», — розповідає Юрій Гончарук.

Слухайте розмову з дипломатом Юрієм Гончаруком у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.