Слухати

Рівень відповідальності в американських редакціях вражає, - Ярина Серкез, журналістка WSJ

19 травня 2018 - 13:51
Facebook Twitter Google+
Журналістка Ярина Серкез – про досвід роботи у The Wall Street Journal, особливості роботи американських редакцій та журналістику даних

Щороку понад 700 видавців, редакторів, експертів, журналістів з’їжджаються до Львова із 10 країн світу на Lviv Media Forum. Журналістка Ярина Серкез цьогоріч була однією зі спікерок заходу.

У ефірі «Ранкової хвилі» скайпом вона розповіла про навчання в Штатах, стипендію Фулбрайта та досвід роботи в провідних світових медіа.

«Перше, що мене вразило, коли я почала працювати з американськими медіа – це рівень відповідальності за свою роботу. Звісно, в них більше ресурсів, більше людей і можливостей, але вражає рівень скрупульозності, з якою вони ставляться до правдивості фактів, багаторазового фактчекінгу. Кожен матеріал, навіть якщо це невелика замітка або графік, проходить багато рівнів перевірки.

Наприклад, із мого боку завжди є декілька рівнів перевірки. Все може перевірятися спочатку на рівні команди, потім — на рівні редакторів, випускових редакторів, редактора газети, якщо це йде в друк. За можливості перевіряється в першоджерелах, якщо потрібно – контактують з фірмами, з урядовими установами. Якщо ж немає відповіді або є невпевненість у чомусь, матеріал просто не друкується».

Журналістка розповіла, що під час роботи в американських медіа ще не стикалася з «джинсою»  — замовними матеріалами, які можуть бути оплачені комерційними або політичними структурами.

«Американські медіа дуже дбають про свою репутацію. Це відображається в першу чергу в якості матеріалів», — говорить Ярина.

Слухайте розмову з журналісткою в доданому звуковому файлі.  

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.