Слухати

Що чекає Україну в 2018 році? Прогноз Інституту майбутнього

29 грудня 2017 - 14:06
Facebook Twitter Google+
Прогноз на 2018 рік — обговорили розробку Інституту майбутнього, яку вже представили офіційно, з експертом цього Інституту Миколою Скибою
Що чекає Україну в 2018 році? Прогноз Інституту майбутнього / Програми на Громадському радіо

Якщо узагальнити, рік має бути більш-менш спокійним, але багато в чому – вирішальним, — говорить експерт.

«Представляючи наш прогноз, ми попереджали всіх, що майбутнього не знає ніхто, але на нього можна впливати, якщо працювати з тим, що в стратегічному плануванні називається сценарієм.

Обираючи обкладинку та картинку на банер ми довго дискутували, зрештою прийшли до метафори: канатоходець йде по канату, який починає тріскатись на одному кінці.

Тобто загальне сприйняття, що рік не буде чимось катастрофічним чи надзвичайним, буде більш-менш спокійним. Але він буде багато в чому вирішальним як підготовка до 2019 року, де можуть відбутися політичні та економічні катаклізми», — каже Микола Скиба.

Також із експертом обговорили можливі сценарії в сфері освіти на 2018 рік

«Сфера освіти є пріоритетною, оскільки це одна з реформ, куди спрямована медійна увага, бюджет, людські ресурси. 2018 рік багато що визначить на десятиріччя, бо стартує «Нова українська школа», готується нормативно-правова база під її старт», — говорить експерт.

Експерти Інституту майбутнього виділяють три можливі сценарії в сфері освіти: трансформаційний, катастрофічний та інерційний – Микола Скиба розповів і про них.

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.