Слухати

Що робитиме новостворена Рада резервістів при Генштабі ЗСУ?

15 січня 2018 - 13:06
Facebook Twitter Google+
При Генштабі ЗСУ запрацював дорадчий орган, до якого увійшли резервісти, які себе добре зарекомендували на службі

У Генеральному штабі ЗСУ запрацювала Рада резервістів. Що це таке? Розпитаємо молодшого лейтенанта Мирослава Гая, який з нами на телефонному зв’язку.

Вікторія Єрмолаєва: Розкажіть, в чому полягає основна діяльність ради резервістів?

Мирослав Гай: Ця ідея наздогнала мене несподівано, моя бригада, в якій я проходжу оперативний резерв і за якою я закріплений, повідомила мені, що мене висунуто до цієї ради як учасника. Це ініціатива Генерального штабу. Вони вирішили, що треба поліпшувати службу в резерві, поліпшувати умови, вони вивчили проблеми, з якими стикаються резервісти на зборах – в нас щороку військовослужбовці, які є офіцерами запасу або проходили службу в АТО і були демобілізовані, вони мають можливість проходити службу в резерві.

Для чого це? В нас війна і потрібно постійно проходити перепідготовку. Потрібно постійно тримати доукомплектованими бригади.

Генштаб розуміє, що резерв – це потужний інструмент для підвищення обороноспроможності в країні, вони хочуть зробити якісніший склад, щоб приходило більше вмотивованих людей. Для цього позбирали нас – резервістів, офіцерів, які проходять цю службу регулярно і зарекомендували себе.

Перед нами поставили завдання: зібрати проблематику служби в резерві, зібрати по хлопцях проблеми, з якими вони стикалися (чи достатнє фінансове забезпечення для резервістів, наприклад?).

Андрій Куликов: Які повноваження у Ради резервістів?

Мирослав Гай: Ми маємо допомогти запропонувати Генштабу ці зміни, які мають спробувати оформити в якийсь документ, щоб надати найвищому політичному керівництву країни. Нам принаймні обіцяють надати можливість бути присутніми в військкоматах у всіх питання резервістів. Ми зможемо спостерігати за процесом добору резерву. Загалом, ми дорадчий орган. 

 

Повну версію розмови слухайте у звуковому файлі  

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.