Що треба зробити для безпеки велосипедистів в Україні?

26 серпня 2016 - 12:24
Facebook Twitter Google+
За словами радниці міського голови з приводу велотранспорту, у столиці велостратегія тільки почала реалізовуватись

14 088 824_1 088 855 107 869 506_1 303 241 731_n.jpg

Ксенія Семенова // «Громадське радіо»
Ксенія Семенова
«Громадське радіо»

Про велостратегію і те, що велодоріжки не закладаються у проекти реконструкції доріг, говоримо з радницею міського голови з приводу велотранспорту Ксенією Семеновою.

Євген Павлюковський: Що собою являє велостратегія Києва?

Ксенія Семенова: Останні 5 років Київ намагається запроваджувати велодоріжки і велосмуги, але не було певного системного бачення того, що нам насправді потрібно. Цього року ми переконали мерію в тому, що нам потрібен комплексний документ, який пояснюватиме, як ми популяризуємо велотранспорт, як ми підвищуємо безпеку дорожнього руху і як ми розвиваємо інфраструктуру. Зараз Департамент містобудування і архітектури провів тендер на те, щоб визначити організацію, яка розроблятиме цей документ.

У нас вже є схема веломаршрутів, яку ми розробляли за німецькими методиками, залучаючи усіх велосипедистів. Ця карта має лягти в основу майбутньої концепції.

Євгенія Гончарук: Наскільки легко перейняти досвід іноземних столиць?

Ксенія Семенова: Важливо розуміти, яких помилок вони припускалися, аби не повторити їх. Німеччина і Польща можуть бути для нас цікавими. У Німеччині дуже високий рівень користування автомобілем. Польща ж нещодавно розпочала розвивати велосипедний транспорт.

Євген Павлюковський: Наскільки ми готові перебудувати свою логістичну схему і пересісти на 2 колеса?

Ксенія Семенова: Я не вірю в те, що людину можна змусити щось зробити. Ми маємо створити привабливі можливості для того, щоб вона висловила своє власне бажання. Якщо велосипедні поїздки у нас будуть дешевшими в порівнянні з громадським транспортом, є всі шанси. Минулого року була відкрита частина веломаршруту з Троєщини в центр. Цього року будівництво маршруту продовжується ще на трьох вулицях. Зараз розробляється проект об’єднання Оболоні з Подолом.

Євген Павлюковський: Мені ці доріжки на Троєщині здались не дуже якісними. Як ви оцінюєте цей проект?

Ксенія Семенова: Цей проект – найкраще, що колись було зроблено в Києві. Так, ці доріжки не ідеальні. Я бачу це як маленькі перемоги і кроки вперед. На будівництво на тій ділянці, про яку ви говорите, намагались не витрачати зайві кошти. Було вирішено змінити старий асфальт і залишити хороший. Після будівництва стало зрозуміло, що це так не працюватиме і тому асфальт почали перекладати повністю.

Євгенія Гончарук: Будівництво велодоріжок – це завжди розширення дороги?

Ксенія Семенова: Залежить від ситуації. За умови вузьких тротуарів і великої кількості пішоходів потрібно або розширювати дорогу, або випускати на проїжджу частину і забирати частину простору у водіїв.

Євген Павлюковський: Велодоріжки на Оболонській набережній побудовані добре, але вони настільки завантажені пішоходами, що рухатись ними неможливо.  

Ксенія Семенова: Я не вважаю, що не можна випускати велосипедистів на проїжджу частину. Велосипед – це теж транспорт. Звичайно, поки що це небезпечно, але все залежить від того, як ми організуємо автомобільний рух.

Я вважаю, що на Оболонській набережній велодоріжки не має бути, оскільки там дуже мало місця і дуже великий потік пішоходів. Визнавати свої помилки – це абсолютно нормально.  

Євген Павлюковський: Що зараз заважає столиці стати більш велосипедно активною?

Ксенія Семенова: Я б говорила про усі міста України. Перепоною є законодавчо-нормативна база. У нас немає багатьох дорожніх знаків, які ми б хотіли поставити. Зараз велосипедистам заборонено рухатись лініями громадського транспорту. Відповідно людина змушена рухатись у другій смузі, що як мінімум некомфортно, а як максимум – небезпечно. Ми працюємо з Міністерство регіонального розвитку для того, щоб змінити ці умови. У нас дуже багато обмежень, а про велосипедистів у законодавчо-нормативній базі написано 2 абзаци. Потрібно враховувати швидкості, велосипедний і автомобільний трафік і вирішувати питання на кожній вулиці індивідуально.

Євген Павлюковський: Чи є в Україні приклади інших міст, що можуть показати приклад Києву?

Ксенія Семенова: Розвивати і популяризувати велотранспорт почали у Львові. Зараз Івано-Франківськ вже наздоганяє Львів. Всі середні міста на заході країни почали розвивати велотранспорт, оскільки вони розуміють, що це значна економія для бюджету міста.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.