Слухати

Що зміниться після прийняття київської «Конституції»?

01 грудня 2016 - 13:35
Facebook Twitter Google+
Про новий Статут Києва, який може бути прийнятий вже наступного року, говоримо з директоркою департаменту суспільних комунікацій КМДА Мариною Хондою
Що зміниться після прийняття київської «Конституції»? / Програми на Громадському радіо

Любомир Ференс: Що передбачає ця «Конституція»?

Марина Хонда: Для держави є Конституція України, яка визначає основні засади, на її підставі приймаються всі закони. Закон дозволяє в містах приймати статути громад. Всі правила благоустрою, тиші, проведення заходів, побудова громади — все це має бути закріплено в статуті.

dsc02916.jpg

Марина Хонда // «Громадське радіо»
Марина Хонда
«Громадське радіо»

У Києві є статут громади, який був прийнятий у 2002 році. Але документ, який був зареєстрований у Мін’юсті у 2005 році, вийшов досить формальним. Його так обмежили, що на сьогодні він фактично дублює закони України і не врегульовує питання для Києва.

Любомир Ференс: Що регулюватимуть пропозиції, які мали б ввійти у нову «Конституцію» Києва?

Марина Хонда: Статут має визначати права громади: проведення загальних зборів, громадських слухань, ініціатив; місцеві референдуми — відсутній закон, відсутнє регулювання; органи самоорганізації населення, повноваження на місцях. Однозначно має бути реалізація громадою свої прав і вплив на місцеву владу.

Любомир Ференс: Наприклад, зараз громада хоче вплинути на те, щоб не було незаконної забудови. Мер Києва Віталій Кличко приїжджає, щось обіцяє, а потім тікає від тієї ж громади. Це буде регулювати «Конституція»?

Марина Хонда: «Конституція» буде регулювати право громади впливати на прийняття рішення на етапі, коли даються дозвільні документи. У діючому статуті нівельовано право громад впливати на прийняття рішень.  

Олександр Близнюк: Статут Києва чи іншого міста повинен мати статус закону?

Марина Хонда: Ні. Це документ, який приймається Київською міською радою, але всі документи, які потім будуть прийматися радою, мають йому відповідати.

Олександр Близнюк: Як ми можемо брати участь в обговоренні концепції?

Марина Хонда: Концепція висить на сайті КМДА, там написано, куди можна надавати свої пропозиції.

Любомир Ференс: Коли очікується прийняття цієї «Конституції»?

Марина Хонда: Ми плануємо протягом року напрацьовувати її. Ми не кажемо, що завтра приймемо, ознайомились — все. Ми хочемо, щоб люди сприйняли документ як свій власний.

Коли зберуться пропозиції до концепції і вона затвердиться, буде нароблений статут. Адже у 2002 році статут складав приблизно 100 сторінок, залишилося 10. Були судові процеси протягом трьох років, туди вносили зміни, тому й нічого не змінилося. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.