Слухати

Щоб стати економічним «тигром», потрібно розібратися з нашою судовою системою, — Микола Давидюк

27 квітня 2017 - 13:14
Facebook Twitter Google+
Найпростіше подолати корупцію – реформувати судову систему, — Микола Давидюк

davydyuk_mykola.jpg

Микола Давидюк // Громадське радіо
Микола Давидюк
Громадське радіо

Інститут світової політики визначив геополітичні інтереси друзів України.

Йдеться про те, що Україна у 2017-му році зберегла позитивну динаміку у відносинах із США, Європейським Союзом і Китаєм.

США і Європейський Союз – давні партнери України, але в цьому році до них приєднався і Китай.

Про що це свідчить, ми запитаємо в політолога Миколи Давидюка.

«Китай – дуже сильний економічний і торговий партнер, з ним працює весь світ, тому не дивно, що він долучився до України. Якщо перші два партнери – це політико-економічні партнери, то Китай – це вже виключно економічний партнер.

Нараз в Китаї є такий тренд – не «зроблено в Китаї і продано в світі», а «продано в Китаї», і один з найбільших напрямків, який розвивається, це їжа. Вони готові плати за якісну їжу шалені гроші, і Україна може скористатися цим шансом. Але це не повинно перетворитися у продаж сировини, необхідно виробляти готову продукцію з доданою вартістю, адже в Україні є для цього величезний потенціал», — розповідає Микола Давидюк.

Він зазначає, що на жаль, великі інвестиційні кампанії, які зайшли в Україну після Помаранчевої Революції, змушені були відмовитися від бізнесу в нашій країні через шалену корупцію.

«2005-ий рік, Україна звучала на всю Європу як молодий східно-європейський тигр, який буде вириватися з радянщини, а ми показали, що ми ще ті радянські бедуїни і корупціонери.

Мені здається, що найпростіше подолання цього – це реформа судів. Чому боротьба з корупцією не працює? Тому що доходить до суду і, як в ополонку, все падає, і потім його ніхто не знаходить. Чому не заходять іноземні інвестори? Заведіть в Україну якісь два-три мільярди доларів, і якийсь районний суд в Жашкові прийме рішення, шо це вже не ваші гроші», — додає політолог.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.