Слухати

Щоб сплатити українцям усі соцвиплати потрібна сума рівна 2,5 держбюджетам, - Онуфрик

20 червня 2018 - 14:01
Facebook Twitter Google+
Чи задовольнить України вимоги мітингувальників щодо соцвиплат?
Щоб сплатити українцям усі соцвиплати потрібна сума рівна 2,5 держбюджетам, - Онуфрик / Програми на Громадському радіо

У студії Громадського радіо — Маріанна Онуфрик, голова Комітету з питань соціальних послуг виплати пільг в Громадській раді при Міністерстві соціальної політики. 

Анастасія Багаліка: Вчора під Верховною Радою відбулася акція по соціальних виплатах. Воїни-афганці, ліквідатори аварії на ЧАЕС, шахтарі вимагали для себе більших пільг і скасування монетизації пільг на проїзд. Що не так з пільгами громадян тих категорій, які вчора вийшли на акцію?

Маріанна Онуфрик: Перелік їхніх пільг - величезний. У 2014 році до Бюджетного кодексу внесли правку про те, що всі ці пільги, виплати та соціальні гарантії здійснюються, зважаючи на наявність фінансових ресурсів у державному та місцевому бюджетах та бюджетів фондів загально обов’язкового державного соціального страхування.

Анастасія Багаліка: Якщо ці вимоги перевести у грошовий еквівалент. Як це позначиться на бюджеті України?

Маріанна Онуфрик: Особливість пільг у тому, що тут рахуються не витрати, а втрати бюджетів усіх рівнів. Оскільки у нас досі немає єдиної системи соціальної допомоги населенню і немає реєстру усіх, хто отримує чи претендує на соцдопомогу. Чи не єдина заява від урядовця прозвучала ще у 2015 році. Тоді, будучи міністром соцполітики, Павло Розенко, сказав, що якщо перекласти усі зобов’язання, які держава має, на грошовий еквівалент, то для цього треба 2,5 бюджети держави Україна. Тому виплатити усі соцвиплати - нереально.

Анастасія Багаліка: Наскільки істотним є те збільшення пільг про яке учора йшлося на мітингу?

Маріанна Онуфрик: Йдеться про виконання тих зобов’язань, які держава вже на себе взяла. Також учасники мітингу виступали проти монетизації на проїзд. Ця монетизація може бути у вигляді зарахувань на банківську картку і нею можна буде скористатися для оплати проїзду. Суми цих виплат будуть обмеженими і користуватися громадським транспортом у необмеженій кількості, так як є зараз, вони можливості не даватимуть.

Монетизація пільг забезпечить доступність і унезалежнення людини від перевізника.

Виплати пільг у громадському транспорті зараз здійснюються з місцевих бюджетів. Тому місцева влада може сама обирати для яких категорій і у якому розмірі впроваджувати пільги. 

Зобов’язання держави - непомірні. Тому виконати вимоги вчорашніх мітингувальників - нереально.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.                      

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.