Слухати

Співпраця Маршу Рівності та поліції: як вдалося домовитися?

27 травня 2017 - 13:02
Facebook Twitter Google+
Поліція охоронятиме Марш рівності в Києві. З активісткою КиївПрайд Русланою Панухник поговоримо про безпеку мирних зібрань

«25 травня у нас була велика нарада із представниками правоохоронних органів, представниками міжнародних організацій, посольств та оргкомітету КиївПрайду з приводу заходів безпеки, які будуть вжиті на Марші рівності, що відбудеться 18 червня цього року. І в результаті цієї наради була дана публічна обіцянка охороняти Марш силами поліції. Цього року вперше поліція запросила на нараду представників свого прес-центру. Це вже, напевно, стає традицією, коли поліція заявляє про свою готовність забезпечити порядок на мирних зібраннях, і тому числі на Марші рівності.

Цього року ми очікуємо щонайменше в два рази більше людей, ніж минулого року, коли було більше 2 тисяч людей. 18 червня ми очікуємо близько 5 тисяч, і поліція вже в курсі, що їм потрібно, наприклад, збільшити кількість металошукачів.

В той же час, за оцінками поліції, буде така сама кількість правоохоронців, як і минулого року. І цієї кількості має бути достатньо, щоб забезпечити порядок на периметрі. Ми не хочемо відчувати себе як в якомусь гетто в кільці поліції, тобто ми теж хочемо відчувати свободу. Я сподіваюсь, що з кожним роком правоохоронців на Марші рівності буде все менше і менше», — розповідає Руслана Панухник.

 

Чому податки громадян України мають витрачатися на оплату роботу поліції з охорони безпеки під час Маршу рівності?

«Я хочу нагладити, що  учасники Маршу рівності з числа ЛГБТ також платять податки, за які оплачуються не лише охорона даного заходу. Є багато інших заходів, які мені, можливо, не подобаються, але я розумію, що ми намагаємося бути демократичною державою і поважати права людини. А права людини включають в себе право на мирні зібрання для будь-кого у цій державі», — пояснює активістка КиївПрайду.

rh.jpg

За підтримки //
За підтримки

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.