Слухати

Варченко: Нацполіції вже не потрібен управлінець з-за кордону

15 листопада 2016 - 10:53
Facebook Twitter Google+
У кого є шанси стати новим очільником Нацполіції та чи не буде проблем у роботі відомства, поки не оберуть нового голову? Коментує радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко
Варченко: Нацполіції вже не потрібен управлінець з-за кордону / Програми на Громадському радіо

Євген Павлюковський: Хатія Деканоїдзе подала у відставку. Як ви можете це прокоментувати?

Іван Варченко: Хатія повністю висловила свої міркування з приводу того, чому вона подала у відставку. Думаю, навряд чи тут варто додатково продовжувати. Так, як про факт вона говорила про втручання політиків у роботу Нацполіції. Але разом з тим (думаю, це визнає Хатія і вся Україна), порівняно з тим, наскільки була політизована поліція два-три роки тому і сьогодні — це небо і земля. І, звичайно, заслуга всієї команди МВС і Хатії як голови Нацполіції в тому, що політики перестали настільки брутально як раніше втручатися в технічну сторону роботу Нацполіції.

Звичайно, погані традиції досі залишаються притаманними частині нашого політикуму, напевно, саме про це і говорила Хатія. Це процес і ми розуміємо, що єдиною політичною особою зараз для всіх центральних органів виконавчої влади, які знаходяться під контролем МВС, є і залишається міністр внутрішніх справ. Тому ми ще раз звертаємось до політиків, які хочуть втручатися: будь ласка — до міністра внутрішніх справ. Там говоріть політичною мовою. А центральні органи виконавчої влади будуть робити те, на що їх зобов’язує закон.

Євгенія Гончарук: Чи не буде проблем у роботі відомства у зв’язку з тим, що поки є в.о?

Іван Варченко: Хочу розчарувати тих, хто має ілюзії, що будуть проблеми в роботі поліції, — проблем не буде. Поліцейська система зараз стає доволі організованою і міцною, є люди, які готові взяти на себе і вести потрібну роботу, поки не буде призначений новий голова Нацполіції. А він буде призначений відповідно до закону про держслужбу, закону про Нацполіцію.

Євген Павлюковський: Які шанси у Вадими Трояна стати головою Нацполіції?

Іван Варченко: Вадим Троян є одним із заступників голови Нацполіції. На нього на даний момент покладено виконання обов’язків голови Нацполіції. Думаю, шанси є і в нього, і в багатьох інших людей, які в тому числі є заступниками голови Нацполіції, можливо, з цивільного середовища.

Я хотів би говорити не стільки про шанси окремої особи, скільки про критерії, якими має володіти голова Нацполіції, цінності, які він має сповідувати, про те, щоб забезпечити прозорий конкурс під об’єктивом телекамер і пильним поглядом громадськості.

Євгенія Гончарук: Хатія говорила, що їй недостатньо повноважень для реалізації реформи. Чи не буде така ж історія з тим, хто займе її посаду? І яких повноважень бракує голові Нацполіції?

Іван Варченко: Повноваження виписані в законі про Національну поліцію. Ми зацікавлені, щоб відбувався процес реформування Нацполіції. Ми розуміємо опір старої поліцейської системи, десь не завжди готовність українського політикуму до підтримки реформ, які здійснюються у Нацполіції. Перш за все, нам не вистачає ресурсів, щоб поліція стала якісною.

Євген Павлюковський: Про які ресурси ви говорите?

Іван Варченко: Про готовність держави повноцінно фінансово забезпечити діяльність поліції. Ми маємо постійний дефіцит бюджету Нацполіції, намагаємось компенсувати за рахунок активної співпраці і донорської підтримки з боку наших іноземних партнерів. Разом з тим ми розуміємо, що питання української Нацполіції — це питання українського національного бюджету.

Євгенія Гончарук: Яку суму просило міністерство і що закладено в бюджеті?

Іван Варченко: Йшлося про більш, ніж 20 мільярдів на Нацполіцію. Зараз в бюджеті закладено близько 16 мільярдів. Цього недостатньо, щоб здійснити кроки, які ми планували. Перш за все, для підвищення зарплати поліцейським.

Євген Павлюковський: Кого ви більше бачите очільником Нацполіції? Це має бути людина з системи чи залучений із-зовні менеджер?

Іван Варченко: Коли б ви поставили це питання 1,5-2 роки тому, я б категорично сказав, що потрібно шукати людину з-поза системи, оскільки сама по собі система не продукувала цінностей, якими має володіти. Зараз я бачу, що критична маса ще не створена, але вже близько до того, щоб створилася критична маса чесних і порядних поліцейських. Через те я не бачу проблем в тому, щоб зараз активно шукати нового очільника Нацполіції, в тому числі, з тих людей, які зараз представляють систему Нацполіції.

Євгенія Гончарук: Чи залишиться Хатія в системі правоохоронних органів?

Іван Варченко: Це мені невідомо, напевно, треба питати її. Вона вчора сказала, що має бажання присвятити час родині та синові. Я сподіваюся, що вона залишиться людиною, яка буде пильно стежити за тим, що відбувається зараз в системі Нацполіції: буде радити, рекомендувати і допомагати. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.