Слухати

Тендерна мафія вдягла вишиванки, — економіст про законопроект «Купуй українське, плати українцям»

20 листопада 2017 - 12:05
Facebook Twitter Google+
Обговорюємо проект закону № 8206 «Купуй українське, плати українцям», який 14 листопада був включений до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради, з економістом Сергієм Фурсою

fursa_sergiy.jpg

Сергій Фурса // Громадське радіо
Сергій Фурса
Громадське радіо

У студії Громадського радіо – Сергій Фурса, економіст. Він пояснив, чому, на його думку, законопроект № 8206 є небезпечним для української економіки.

«Як на мене, цей законопроект – тендерна мафія вдягнула вишиванки, давайте будемо купувати українське. У чому була фішка системи «ProZorro»? Рівна конкуренція, і конкуренція по ціні, все, немає нічого іншого. Це так як має проводитися приватизація, так як мають робитися державні закупівлі: хто дає найкращу ціну, той і перемагає. Цей законопроект каже: якщо ви принесете справку, що у вас українське виробництво, то ви можете дати ціну на 40% більше, і це просто руйнує систему «ProZorro», після цього вона вже нічого не варта, ви конкуруєте, хтось приходить і дасть на 40% більшу ціну, і раптом – його оберуть», – сказав Сергій Фурса.

На його думку, це не сприятиме стимулюванню економіки чи розвитку українського виробника:

«Це дестимулює розвиток економіки. Немає ніяких причини, щоб українські товари були дорожчі, ніж іноземні, якщо ми кажемо, що якість у нас така сама, дешева робоча сила, немає транспортування. І плюс 40% ціни. Звідки це береться? Просто немає звідки їх взяти.

Це закладається обов’язковий відкат на рівні закону. Саме тому це шкідливо, і це вбиває конкуренцію. Тому що нормальний виробник, постачальник вже не піде на аукціон, якщо вони знають, що хтось прийде з якоюсь справкою, і виграє просто +40%», – пояснив він. 

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.